Shadow

Kochasz wczesną jesień i górskie klimaty? Spędź weekend w miejscu, które zaskoczy Cię nie tylko pięknym krajobrazem

goryjesien

Polskie góry stanowią idealne miejsce zarówno dla osób chcących wypocząć aktywnie, jak i dla pragnących odrobiny relaksu i lenistwa. Góry przyciągają pięknymi krajobrazami, świeżym powietrzem oraz różnorodnymi formami spędzania czasu. Mogą stanowić świetną propozycję na wakacyjny wyjazd oraz na jesienny weekendowy wyjazd.

Dlaczego warto jechać w góry wczesną jesienią?

Większość z nas chce pojechać w góry latem lub zimą. Lubimy spędzać wakacje na górskich szlakach i podziwiać tętniącą życiem przyrodę. Bardzo chętnie spędzamy w górach święta Bożego Narodzenia lub ferie zimowe. Z roku na rok coraz więcej Polaków zakłada narty i zjeżdża z górskich stoków. Warto jednak wybrać się w góry wczesną jesienią i zatrzymać w przytulnej i komfortowej Chacie na Obidzy. Przełom września i października to czas, kiedy możemy podziwiać majestatyczne szczyty, przy jeszcze słonecznej i ciepłej pogodzie. Oczy mogą się wtedy nacieszyć także jaskrawym złotem oraz czerwienią liści, które świetnie komponują się z zielonymi świerkami. Oczywiście w tym okresie istnieje duże prawdopodobieństwo występowania mgieł. Nie jest to jednak wadą, ponieważ szczyty otulone mlecznymi oparami stanowią wręcz bajkowy widok. Las otulony mgłą jest niezwykły i tajemniczy. Co najważniejsze, góry jesienią nie są już zatłoczone turystami. Dzięki temu można w ciszy i spokoju podziwiać cudowne okoliczności przyrody.

Gdzie warto się zatrzymać?

W górach znajdziemy wiele schronisk, hoteli, pensjonatów oraz gospodarstw agroturystycznych oferujących noclegi. Możemy zdecydować się na jeden z licznych pokoi znajdujących się w takim obiekcie. Jeśli jednak chcemy wyjechać na weekend większą grupą osób, może się okazać, że trudno będzie znaleźć pokoje dla wszystkich. W takim przypadku dobrym pomysłem jest wynajęcie całej chaty. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że wszyscy uczestnicy wyjazdu znajdą nocleg pod jednym dachem. Wykluczymy także obecność niepożądanych osób z otoczenia.

Jaką chatę wybrać?

W górach znajdziemy chaty różnego rodzaju. Dostępne są obiekty dla 5-8 osób oraz większe, które mogą pomieścić nawet dwudziestoosobową grupę. Niektóre z nich to najprostsze, surowe górskie chaty z podstawowym wyposażeniem. Inne natomiast mają wyższy standard, gwarantujący komfortowy wypoczynek. Jednym z takich obiektów jest Chata na Obidzy. Położona w malowniczej dolinie Majdańskiego Potoku, w otoczeniu lasu oraz sąsiedztwie naturalnego, ponad 5 metrowego Wielkiego Wodospadu. Wynajęcie tej chaty pozwala nie tylko na zachwycanie się pięknymi widokami oraz okolicznymi atrakcjami turystycznymi. Sama chata również oferuje urozmaicony wypoczynek. Mamy możliwość skorzystać ze strefy SPA z basenem, sauną fińską oraz jacuzzi. Znajdujące się tam tężnie solankowe jodowo-bromowe, tworzą niepowtarzalny i zdrowy mikroklimat. W chacie znajduje się także sala rekreacyjno-kinowa. Wszystkie pomieszczenia są urządzone zarówno elegancko, jak i z niepowtarzalnym klimatem.

Jesienny weekend w górach może stanowić idealny sposób na oderwanie się od spraw codziennych. Piękne widoki, ciekawe atrakcje oraz wygodny i komfortowy nocleg sprawią, że wyjazd będzie niezapomniany.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *