Shadow

Kameralny ślub i wesele – czy rodzina się nie obrazi?

Ślub to bardzo ważne i uroczyste wydarzenie w życiu młodych ludzi. Jest to kluczowy moment w ich życiu i zawsze jest to czas związany z wieloma emocjami. Pragniemy aby ten dzień był dla nas wyjątkowy i niezapomniany.

Jest to też czas bardzo istotny dla rodziców pary młodej, którzy pragną szczęścia swoich dzieci i chcą w tym szczególnym dniu uczestniczyć. Oczywiście obok rodziców jest jeszcze bliższa i dalsza rodzina, przyjaciele i znajomi. Oni również pragną naszego szczęścia i pewnie miło by im było gdyby mogli w tym dniu uczestniczyć.

Co jednak gdy nie chcemy wyprawiać dużego wesela, tylko urządzić sobie kameralny ślub i potem wybrać się z małżonkiem w podróż poślubną? Co, gdy pragniemy mieć takową podróż, a nie stać nas poniesienie kosztów wesela i wyjazdu jednocześnie? Czy rezygnować z marzeń i wyprawić wesele dla rodziny, czy wyjechać w podróż?

Takie wątpliwości i refleksje mają pary, które z różnych powodów nie chcą wyprawiać wesela, a z drugiej strony rodzice i rodzina na to naciskają. Czy poddać się namowom i urządzić wesele?

Proponujemy tutaj pójść na kompromis i urządzić kameralny ślub i małe przyjęcie tylko dla najbliższych osób. Wystarczy po ślubie udać się na uroczysty obiad, potem słodki poczęstunek w postaci weselnego tortu, krótka sesja zdjęciowa z najbliższymi i wymarzony wyjazd.

Pamiętajmy, że ślub to najważniejsze wydarzenie w naszym życiu, dlatego powinniśmy ten dzień spędzić tak jak to się podoba nam i tak jak to sobie wymarzyliśmy. Rodzice powinni to zrozumieć i na pewno, gdy to im spokojnie wytłumaczymy, to nie będą mieć nic przeciwko temu pomysłowi. Oczywiście i my powinniśmy pójść na mały kompromis i urządzić choć skromne i niewielkie przyjęcie dla najbliższych. Pozwólmy rodzicom cieszyć się z waszego szczęścia i być i świadkami tego najważniejszego wydarzenia.

Kameralne przyjęcie nie będzie was dużo kosztować, a radość rodziców ten dodatkowy koszt na pewno wam wynagrodzi. Po uroczystym obiedzie możecie się od razu pakować u wyruszać w wymarzoną podróż poślubną.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *