Shadow

Jak samodzielnie w domu wykonać manicure?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że piękne dłonie, to przede wszystkim dłonie zadbane i zdrowe. Aby tak było, to musimy pamiętać o ich codziennej ochronie, pielęgnacji i regularnym wykonywaniu manicure.

Poniżej przedstawimy krok po kroku jak prawidłowo wykonać manicure w zaciszu domowym:

  1. Przygotujmy niezbędne akcesoria: pilniczki, polerki, nożyczki, patyczki od usuwania skórek, płyn zmiękczający, krem pielęgnujący, odżywkę, oliwkę, miseczkę z wodą, waciki itp.
  2. Smarujemy skórki płynem zmiękczającym skórki lub też moczymy dłonie przez kilka minut w miseczce z ciepłą wodą. Warto dodać do niej odrobinę mydła lub płynu do kąpieli.
  3. Delikatnie odsuwamy skórki, tak aby nie uszkodzić skóry ani też jej nie pokaleczyć. W zaciszu domowym najlepiej nie wycinać skórek, tylko je delikatnie odsuwać na boki.
  4. Za pomocą nożyczek skracamy paznokcie do odpowiedniej długości i delikatnie pilniczkiem nadajemy mu pożądany kształt. Idealnie sprawdzą się w tej roli pilniczki szklane lub papierowe.
  5. Teraz przystępujemy do polerowani płytki i zawsze czynność tę rozpoczynamy od polerki gruboziarnistej a na tej najdrobniejszej kończąc. Robimy to z wyczuciem, tak aby nie spiłować zbyt dużej warstwy płytki.
  6. Przystępujemy do nałożenia odżywki, która nie tylko odżywi płytkę ale również będzie stanowiła warstwę ochronną przed kolorowymi lakierami. Tę funkcję może również spełniać specjalny podkład tzw. baza.
  7. Delikatnie smarujemy skórki oliwką pielęgnującą.

Po tych zabiegach możemy przystąpić do malowania paznokci i ich ozdabiania. Oczywiście wybór lakierów i sposób wykonywania zdobień zależy tu od upodobań każdej z pań, jednak zawsze powinien być dobrany do stanu naszych paznokci. Zatem jeżeli są one słabe, kruszą się lub występują na nich przebarwienia, to na jakiś czas rezygnujemy z ich malowania, nie osłabiamy żelami czy akrylami, tylko koncentrujemy się na ich odnowie i odżywianiu.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *