Shadow

Jakie obrączki wybrać

obraczki

Salony jubilerskie zasypują nas ofertami, a my sami nie wiemy na jakie obrączki ostatecznie się zdecydować. Możemy wybrać już nie tylko obrączki z żółtego i białego złota, ale także platyny i tytanu. Wciąż jednak najchętniej wybierane są tradycyjne obrączki z żółtego złota, białego złota, bądź obrączki dwukolorowe. Wybór należy do Was, jednak nie podejmujcie go pochopnie widząc ładnie prezentujące się obrączki na obrazku. Wybierzcie się do jubilera, by zobaczyć je na żywo i przymierzyć.

Zagadką może początkowo być dla Was rozmiar obrączki. Osoby obracające się w temacie nie będą miały z tą kwestią problemu, jednak dla pozostałych warto przedstawić kilka rad. Otóż zwróćcie uwagę na pogodę w dniu mierzenia obrączek. Dziwne? Ale prawdziwe. W dni gorące nasze palce puchną i wtedy potrzebujemy obrączki o pół rozmiaru większej, niż w dni chłodniejsze. Także mierząc obrączkę w chłodne dni, dodajcie sobie pół rozmiaru.

Często stosowaną praktyką przy doborze obrączek jest dokupienie dodatkowo usługi wygrawerowania tekstu. Pary młode najczęściej decydują się na wygrawerowanie ich daty ślubu, imion, inicjałów, życiowego motta itd. Płaci się co prawda za to dodatkowo, ale myślę, że warto. Ceny wahają się w zależności od ilości liter. Dodatkowo można także wybrać model z cyrkoniami lub brylantami.

Co prawda jest możliwość zakupu obrączek w komplecie i osobno, jeśli para ma różne gusta. Przy doborze materiału warto zwrócić uwagę na to w jakim kolorze biżuterię nosimy na co dzień i jaka pasuje do naszego typu karnacji. Dodatkowo pamiętajcie o dopytaniu o koszt ewentualnych poprawek w przyszłości (powiększenia) żeby się kiedyś nie zaskoczyć. Jeśli macie zbędne złoto w domu warto jest dopytać także o jego przetopienie, wtedy koszt obrączek nieco się pomniejszy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *