Shadow

Jaka piosenka na pierwszy taniec

pierwszy-taniec

Wiele par ma swój ulubiony wspólny kawałek, wiele dla nich znaczący i to on często staje się także ich piosenką na pierwszy taniec. Jednak nie zawsze. Czasem gusta młodych się różnią, nie mają wspólnego typu, bądź jeśli jest, nie pasuje na taką okazję. Co wtedy zrobić i czym kierować się w doborze?

Warto zwrócić uwagę na podstawowe zasady warunkujące Wasz wybór piosenki. Mianowicie nie może ona być zbyt długa, zazwyczaj są to 3 min. Możecie ją wydłużyć w celu dołączenia do Was gości weselnych, ale musicie o tym poinformować DJ-a, bądź zespół weselny z odpowiednim wyprzedzeniem, by właściwie zorganizował całość. Chętnie też zespół lub dj jak Dj Daro pomogą ci wybrać odpowiednią piosenkę. Pamiętajcie też o tym, byście Wy sami czuli się dobrze, żeby zbyt wysokie obcasy, czy szeroka suknia ślubna nie stanowiła przeszkody do wykonania całej choreografii. Niepotrzebny Wam będzie dodatkowy stres, a co gorsza upadek.

Jeśli nie czujecie się dobrze w tańcu – wybierzcie ofertę kursu tańca. Szkoły taneczne organizują specjalne oferty nauki tańca dla nowożeńców. Ceny wahają się w granicach 100 zł/h w zależności od miasta i nauczyciela. Zwróćcie uwagę na to, że jako pierwszy taniec najczęściej wybierany jest walc angielski, walc wiedeński i rumba. Jeśli nie czujecie się pewnie w takich rodzajach tańca, kurs tańca będzie dla Was odpowiednim rozwiązaniem.

Walc angielski jest tańcem bardzo prostym i łatwym do opanowania. Stanowi idealny wybór na pierwszy taniec, ponieważ ma bardzo romantyczny charakter i pozwala poczuć się Pannie Młodej jak księżniczce z bajki. Jego spokojne tempo gwarantuje, że poradzisz sobie z Twoją długą i szeroką suknią, nie będzie Ci przeszkadzać i bez problemu wykonasz całą choreografię bez popełnienia gafy. Jest to bardzo bezpieczna propozycja.

Kilka znanych propozycji: Edyta Górniak i Mieczysław Szcześniak – „Dumka na dwa serca”, Natalia Kukulska – „Zakochani”, Whitney Huston – „You Light Up My Life”, Zbigniew Wodecki – „Oczarowanie”, Frank Sinatra – „Moon River”, Elton John – Can you fell the love tonight.

Walc wiedeński jest nieco trudniejszym tańcem. Co prawda podobnie jak w walcu angielskim kroki są przystosowane do długiej sukni Panny Młodej, jednak same kroki są nieco trudniejsze. Opierają się na obrotach na całej sali i ruchu w kierunku przeciwnym do ruchu zegara. Z tego względu nauka tego tańca powinna zacząć się minimum ok. 3 miesięcy wcześniej.

Kilka propozycji: Whitney Houston – „I have nothing”, Sarah Connor feat Naturally 7 – “Music is the key”, Within Temptation – “All I Need”, Ed Sheeran – “Give me love”.

Rumba natomiast jest tańcem opowiadającym o namiętności i miłości, dlatego też często jest wybierany na pierwszy taniec. Nie stanowi także problemu długim sukniom ślubnym, jednak sam charakter tańca bardziej odpowiadałby sukniom krótkim, bądź sukni typu rybka. Jest to gorący latynoamerykański taniec w którym kobieta emanuje zmysłowością i uwodzi swojego mężczyznę.

Kilka propozycji: Enrique Iglesias – „Hero”, Prince – „The most beautiful girl in the World”, Marc Anthony – “No me ames”, James Blunt – “You’re beautiful”, Celine Dion – Beauty and the best”.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *