Shadow

Jaką wybrać suknię ślubną

suknie

Ślub jest najważniejszym dniem w życiu każdej kobiety. Marzy o nim już od dziecka i wyobraża sobie jak będzie ten dzień wyglądać, a szczególnie jak będzie wyglądać ta wymarzona suknia ślubna. No i nareszcie nadszedł dzień zaręczyn i rozpoczyna się planowanie ślubu. Zgaduję, że chcesz wyglądać fenomenalnie i zrobić niesamowite wrażenie nie tylko na Panu Młodym, ale także na gościach? Poniżej znajdziesz kilka rad jak tego dokonać.

Pamiętaj o tym, że suknia ślubna ma Cię nie przebrać, ale ubrać i upiększyć. Dlatego nie wybieraj takiego fasonu, który ładnie wygląda na modelce, ale na Tobie. Podkreśl swoje zalety i ukryj mankamenty. Jeśli wybierzesz odpowiedni salon sukien ślubnych, specjaliści pomogą Ci w doborze odpowiedniego dla Ciebie modelu sukni. Tutaj nie wystarczy znajomość własnej sylwetki, ale obiektywne spojrzenie na całość. Zwróć uwagę na te części Twojej sylwetki, z których jesteś zadowolona i chciałabyś je podkreślić (szczupła talia, piękny biust, zgrabne nogi), a które ukryć. Przemyśl też sobie fryzurę jaką chciałabyś mieć oraz w jakiej tonacji będą dodatki.

Nie zrażaj się, jeśli wymarzona przez Ciebie suknia nie spełniła Twoich oczekiwań. Czasem przyszła Panna Młoda musi przymierzyć kilkanaście modeli sukni, by znaleźć tą idealną. Słuchaj fachowych porad specjalistów i daj się im przekonać. Nie bój się podążać za ich radami, pomogą Ci nie tylko w doborze sukni, ale także dodatków, fryzury i akcesoriów ślubnych. Dodatki są niezwykle istotne, by dopełnić cały wygląd. Do salonu najlepiej wybierz się z kimś zaufanym, kto zna Cię na co dzień i będzie w stanie odpowiednio Ci doradzić, byś mimo wszystko była sobą i czuła się dobrze.

Pamiętaj też, by rozpocząć poszukiwania sukni rozpocząć w miarę szybko (nie później niż 3 miesiące przed ślubem), by krawcy mieli czas ją dla ciebie przygotować. Zwróć też uwagę na odpowiednią tkaninę. Powinnaś ją dobrać odpowiednio do pory roku, w której bierzecie ślub. Na śluby letnie zazwyczaj wybiera się organdyny, markizety, piki, bawełny i len, wiosenne – suknie z koronki i tafty, w przypadku jesieni i zimy – satyna, brokat, tafta, aksamit, mora, krepa i peau de soie.

Suknia powinna charakteryzować Ciebie, Twój sposób bycia i styl. Poprzez dobór koloru dodatków, paska czy bukietu dodasz całości swojej indywidualności i charakteru. Zwróć też uwagę na to, jak będzie prezentował się Pan Młody. Jaki ma kolor garnituru, dodatków, jaki ma wzrost, tuszę i karnację. Warto jest razem się dopasować pod tym względem, by ładnie się razem prezentować.

Modele sukien ślubnych, jakie możesz spotkać w salonach:

Klasyczny – doskonale dopasowany gorset i szeroki dół. Sukienka o takim modelu spotykana jest w dwóch częściach (osobno gorset i dolna część sukni), a także w jednej, z wszytym już gorsetem. Polecana jest wysokim Pannom Młodym z dokładnie zarysowaną talią.

Empire – stan odcinany pod biustem i luźno puszczony dół sukni. Często spotykany jest pas w miejscu odcięcia góry od dołu, a także delikatne ramiączka i rękawki. Ten model powinien być wybierany przez Panny Młode bez wyraźnie zarysowanej talii, bądź niższego wzrostu, bo idealnie wydłuża sylwetkę.

Model w kształcie „A” – suknia klasyczna, dopasowana w biuście, rozszerzająca się pod biustem ku dołowi, bez zarysowanej talii. Model głównie polecany wysokim Pannom Młodym.

Syrena – model Syreny jest doskonałym podkreśleniem kobiecości. Rozszerza się od połowy ud lub kolan, dzięki czemu podkreśla biodra. Ten model sukni jest odpowiedni dla szczupłych Panien Młodych o wyraźnie zaznaczonej talii i kształtnych biodrach.

Princess – suknia dopasowana w biuście i talii. Rozszerza się od bioder, ku dołowi. Model odpowiedni dla kobiet każdego rodzaju sylwetki, na każdej będzie się dobrze prezentował. W celu wydłużenia optycznego sylwetki można zastosować dodatkowo tzw. cięcia francuskie.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *