Shadow

JAK WYBRAĆ TORT WESELNY?

3037554722_f774ce9119_o

Wasz wielki dzień zbliża się wielkimi krokami. Gorączka weselna trwa. Załatwianie sali i odpowiedniej muzyki co wiąże się z przesłuchiwaniem dużej ilości zespołów oraz Dj’ów. Ustalanie menu weselnego. Rodzice każdej ze stron raczą Was złotymi radami, a Wy w tym wszystkim musicie podjąć najlepsze decyzje, i to w dodatku takie, które dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń do końca życia. W końcu ślub powinien być magicznym dniem, który wprowadzi Was z fanfarą na nową drogę życia. Pośród wielu ważnych elementów, o których musicie pamiętać przy przygotowaniach znajduje się także tort weselny. Z pozoru wydaje się to być mała błahostka, ale może przysporzyć nam wielu problemów. Zamawiając tort możemy zostać zasypani milionem różnych wyrobów, które oferują nam cukiernicy. Dlatego na samym początku warto jest sobie założyć trzy najistotniejsze aspekty, które należy wziąć pod uwagę podczas podjęcia ostatecznej decyzji.

  1. Liczba gości

Na pewno już od dawna macie sporządzoną listę osób zaproszonych na wesele. Podczas wybierania swojego tortu musicie wziąć ją pod uwagę, ponieważ jego wielkość musi być dopasowana do ilości kawałków, których będziecie potrzebować. Każdy z zaproszony musi skosztować chociaż jeden kawałek, dobrze nawet jeśli zostanie coś na bis. Jeśli zaprosiliście dużo osób może warto zastanowić się nad piętrowym? W ofertach można znaleźć wiele efektowych piętrowych tortów, które wyróżniają się wśród innych. Piętrowy tort nadaje wyjątkowości, ponieważ nigdy nie będzie przypominał zwykłego tortu, który można zrobić na urodziny.

  1. Smaki

Wielkość tortu udało się Wam już ustalić, teraz warto jest zastanowić się nad tym jak powinien smakować. To jest Wasz dzień, więc powinniście wybrać go tak aby głównie Wam odpowiadał, jednak dobrze jest nie szaleć za bardzo z innowacyjnymi smakami i pójść w coś tradycyjnego. Odpowiednie będą do tego wszelkie kombinacje czekoladowo-orzechowe, czy czekoladowo-owocowe. Idealnie będą pasowały do tego połączenia wiśnie. Warto jednak zapytać cukiernika o najlepsze połączenia. Na pewno chętnie Wam pomoże, a kto inny jak nie on zna się na tym najlepiej?

  1. Wygląd zewnętrzny

Cukiernik na pewno zwróci Wam uwagę na to, że z zewnątrz tort będzie jasny lub cały zostanie polany specjalnie jasną polewą. Kolor biały jest tradycyjnym kolorem na weselach, a więc sam tort także nie powinien mieć rażących kolorów. Góra oczywiście może zostać ozdobiony dodatkami, ale wszystko zachowane powinno być w tonacji biało-czarnej lub kremowo-brązowej. Bardzo ciekawym pomysłem na ozdobienie ciasta są wszelkiego rodzaju kwiaty. Często mogą oplatać one w efektowny sposób cały tort, co dodaje lekkości i charakterku całej kompozycji. Cukiernik może zrobić z lukru naprawdę ciekawe rzeczy. Można spotkać się z figurką w kształcie dwóch splecionych obrączek lub dwa gołąbki, które trzymają wspólną wstęgę. Sam kształt tortu może być lekko innowacyjny. Cukiernicy w swoich ofertach mają czasami ciasta w kształcie serca, co stanowczo odbiega od tradycyjnego. Tort, nawet piętrowy niekoniecznie musi być okrągły. Popularny jest także kształt kwadratu.

Na samą górę możecie dać specjalną figurkę przedstawiającą parę młodą. Może być ona tradycyjna, czyli taka gdzie stoicie obok siebie, ale może też być zabawna i przedstawiać uciekającego męża lub żonę.

Warto pamiętać, że nawet podczas wyboru tortu weselnego warto nie iść w standardowe pomysły tylko spróbować wykazać się kreatywnością. Cukiernicy w swoich ofertach mają duży wybór różnych tortów i zdaję sobie sprawę, że od ich wyrobów czasem może zakręcić się w głowie, ale myślę, że dzięki trzem powyższym punktom uda Wam się wybrać tort, który osłodzi Wasz najwspanialszy dzień i pomoże słodko wejść na Nową Drogę życia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *