Shadow

JAK DOBRAC ROZMIAR BIUSTONOSZA?

9023855909_110a663a4f_o

Każda z nas kobiet dokładnie zdaje sobie sprawę z tego, że dobór odpowiedniego stanika jest bardzo istotną sprawą. Niestety większość z nas nosi nieodpowiedni rozmiar. Spowodowane jest to tym, że często kobiety nie widzą w jak powinien wyglądać na nich odpowiednio dobrany stanik. Kolejnym powodem jest często brak odpowiedniego dla nich rozmiaru w sklepie. Najczęściej popełnianym błędem jest dobieranie zbyt małego rozmiaru miseczek w porównaniu do wybranego przez nas obwodu miseczek. Za mały rozmiar sprawi, że piersi będą się wylewały, a pod bluzką powstaną fałdki, które będą nas raziły i sprawia to, że wyglądamy w lustrze nieestetycznie. Jak więc uniknąć popełnianych najczęściej błędów? Poniżej przedstawię kilka najważniejszych punktów podczas wyboru najodpowiedniejszego dla nas stanika.

  1. Rozmiar obwodu pod biustem

Ważnym i pierwszym elementem, który powinnaś wiedzieć jest Twój obwód pod biustem. Otóż, nie wiem czy wiesz, ale fundamentem podtrzymywana Twoich piersi jest obwód stanika. To właśnie na nim powinno się opierać 90% ciężaru Twoich piersi. Nie na ramiączkach. One służą tylko do lekkie podtrzymania.

W jaki sposób się mierzyć?

Najlepszy do wykonania tej czynności będzie metr krawiecki. Należy pociągnąć go wokół obwodu tuż pod piersiami. W tym momencie wypuść powietrze i mocno ściśnij metr, ale nie tak by sprawiało Ci to ból. Po prostu nie ma być luźno. Teraz możesz odczytać wartość jaką wskazuje metr. Na pewno zwróciłaś uwagę, że rozmiary biustonosza zmieniają się co 5 cm, dlatego jeśli na miarce otrzymałaś wynik 78 cm, to należy zaniżyć go w dół i w ten sposób powinnaś szukać dla siebie stanika o obwodzie 75 cm. Może się jednak zdarzyć tak, że te będą dla Ciebie za szerokie, wtedy powinnaś przymierzyć 70 cm. Różnica ta może wynikać z tego, że chociaż metr krawiecki jest nierozciągliwy to jednak może się zdarzyć, że jego 1 cm nie będzie odpowiadał 1 cm metra krawieckiego, którego używano do wykonania konkretnego stanika. Pamiętaj, że stanik pod żadnym pozorem nie może utrudniać Ci oddychania!

  1. Rozmiar miseczki

Kolejnym ważnym elementem jest ustalenie jakiej miseczki powinniśmy poszukać. Pierwszym krokiem do tego jest pomiar obwodu w biuście. Miarkę należy ułożyć poziomo, tak by przecinała najdalej wysunięte punkty Twoich piersi, a więc na wysokości brodawek. Tym razem pomiaru należy dokonać bez ściskania, a miarka powinna być luźno. Aby dobrać odpowiednio rozmiar miseczek możesz zastosować dwa sposoby. Pierwszy sposób polega na użyciu tabeli rozmiarów. W niej szukasz odpowiedniej wartości Twojego obwodu pod biustem, a następnie odszukujesz wartość najbardziej zbliżoną do Twojego zmierzonego pomiaru obwodu w biuście. Może się tak zdarzyć, że będziesz miała podane dwa rozmiary miseczki, dlatego w sklepie podczas kupowania najlepiej przymierzyć oba i sprawdzić, w którym lepiej się czujesz. Drugi sposób jest trochę inny. Polega on na tym, że od obwodu w biuście odejmujesz obwód pod biustem. Pamiętaj, że powód pod biustem musisz odpowiednio zaniżyć, o czym pisałam już powyżej. Różnica, którą udało Ci się otrzymać to wielkość Twojej miseczki:

Różnica 12-13cm = miseczka A
Różnica 14-15cm = miseczka B
Różnica 16-17cm = miseczka C
Różnica 18-19cm = miseczka D
Różnica 20-21cm = miseczka DD i E
Różnica 22-23cm = miseczka F
Różnica 24 cm = miseczka G

Pamiętaj, że te rozmiary stanika, które udało Ci się uzyskać dzięki pomiarom są tylko przykładowymi, których weryfikacji musisz dokonać podczas przymierzania w sklepie.

  1. Odpowiednia przymiarka – kluczem do sukcesu

Założenie stanika to też nie lada wyzwanie. Z pozoru zwykła i prosta czynność, którą wykonujemy czasem nawet kilka razy dziennie, może okazać się bardzo kłopotliwa. Pierwszą rzeczą, którą powinnaś zrobić przy zapinaniu stanika to pochylenie się do przodu, a następnie zapięcie. Dobrze jeśli nie będzie się on zapinał na ostatnią haftkę, ponieważ podczas noszenia na pewno się lekko naciągnie i wtedy będziesz czuła potrzebę zmiany haftki na mniejszą. Następnie przyjrzyj się fiszbinom. Powinny znajdować się one idealnie pod piersiami i w żadnym miejscu nie mogą na siebie nachodzić. Dodatkowo pamiętaj, że zapięcie stanika nie jest równoznaczne ze schowaniem całej piersi w miseczce. Należy zrobić to, w taki sposób, że lekko ugniatając i wygarniając je spod pach umieścić je w miseczkach. Jeśli piersi wciąż się wylewają oznacza to, że rozmiar miseczki jest za mały i należy wziąć większą. Ramiączka powinnaś lekko wyregulować i sprawić by się nie zsuwały z ramion, ale nie mogą też wbijać się w skórę, ponieważ możesz sobie w ten sposób zrobić krzywdę. W końcu to nie na nich ma się opierać ciężar piersi, tylko na pasie wokół obwodu. Trochę gimnastyki podczas przymierzania też nie zaszkodzi. Zrób kilka podskoków i skłonów. Sprawdź czy stanik się nie przesunął w górę lub piersi nie zaczęły wylewać z miseczek. Jeśli tak, musisz wziąć inny rozmiar i dokonać całej przymiarki od początku.

Jeśli podczas kupowania nowego stanika zastosujesz te trzy rady, to gwarantuję Ci, ze uda Ci się dobrać odpowiedni biustonosz, dzięki któremu Twoje życie wyda się łatwiejsze, a Ty będziesz bardziej zadowolona. Pamiętaj odpowiedni stanik pozwoli Ci na dużo lepsze samopoczucie!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *