Shadow

JAK ZMIENIĆ KOLOR OCZU?

4721817886_d655247a82_o

Patrzysz w lustro i stwierdzasz, że znudził Ci się Twój kolor tęczówek. A może właśnie doszedłeś do wniosku, że jest on popularny i zupełnie nie pasuje do Twojej osobowości? Kiedyś fakt, jakim jest kolor Twoich tęczówek byłby nie do zmienienia i musiałbyś się z tym pogodzić, dzisiaj jednak technologia poszła na tyle do przodu, że istnieje kilka sposób aby je zmienić. Zanim jednak przejdziemy do metod by zmienić kolor tęczówki, zastanówmy się od czego on zależy? Nasz kolor oczu zależy od ilości pigmentu obecnego w tęczówce. Ważnym elementem jest także melanina. Zauważyłeś też pewnie, że kolor oczu jest cechą dziedziczną. Twój kolor tęczówki jest podobny do koloru oczu Twoich rodziców. Ciekawostkom jest że ich kolor tęczówki zmienia się pod wpływem pogody za oknem, a także Twojego stanu emocjonalnego. Mogą mieć one bardziej głęboki odcień podczas zimy, a z kolei latem może stać się on nieco jaśniejszy. Jeśli dokładnie się im przyglądałeś to na pewno udało Ci się zaobserwować te zmiany. Jakie jednak istnieją sposoby na zmianę koloru tęczówek?

Nie ma żadnych domowych sposób by zmienić ich kolor. Włosy zawsze można przefarbować lub spróbować przyciemnić tudzież rozjaśnić specjalnymi płukankami. Kolor naszej skóry zawsze możemy zmienić na ciemniejszy podczas opalania lub w solarium. Niestety w przypadku tęczówek nie istnieją żadne proste sposoby by zmienić ich kolor na dłużej. Jak więc rozwiązać problem niesatysfakcjonującego nas koloru oczy?

Na chwilę obecna istnieją dwa sposoby! Pierwszym sposobem jest zakup specjalnych soczewek kontaktowych, a drugi sposób to laserowa zmiana koloru. Pierwsza metoda pozwala na uzyskanie koloru tymczasowego i wiąże się z codziennym zakładaniem soczewek. Druga pozwala na stałą zmianę koloru oczy. Co jest więc lepszym rozwiązaniem? Przyjrzyjmy się bliżej obu metodom.

Soczewki kontaktowe

Wielu osobom kojarzą się one jedynie z ułatwieniem dla osób noszących okulary, lub też luksusem, na który mogą sobie pozwolić tylko takie osoby. Jest to duży błąd. Dzisiaj nie musisz mieć wady wzroku by móc używać soczewek. Co więcej na rynku jest możliwych do wyboru wiele różnych modeli i firm. Każda ma w swojej ofercie nie tylko zwykłe soczewki, ale także te, które pozwalają na zmianę barwy tęczówki. W gamie dostępnych kolorów są te wyglądające naturalnie oraz te o kolorach niespotykanych u ludzi. Co więcej prócz kolorów są też kocie oczy czy inne, które idealnie mogą pozwolić na dodatkowe zaskoczenie podczas balu przebierańców. A więc soczewki to nie tylko zmiana koloru tęczówki, ale także zmiana kształtu źrenicy. Niestety para takich soczewek może kosztować ponad 30zł lub więcej, a używać można ich, w zależności na jakie się zdecydujemy, przez 2 tygodnie lub miesiąc. A więc, jeśli interesuje nas zmiana koloru oczu na dłużej to sposób ten może być nie tylko kosztowny, ale także uciążliwy. Soczewki kontaktowe są świetnym rozwiązaniem gdy interesuje nas chwilowa zmiana koloru tęczówki. Trzeba jednak uważać gdzie je kupujemy. Ważne jest by kupić soczewki, które sa bezpieczne, dlatego warto jest dopłacić i kupić je u optyka, a nie na stronie internetowej, na której nie potrafisz dowiedzieć się ich pochodzenia. Co więcej soczewki zawsze były i nadal będą wyrobem medycznym, dlatego nawet jeśli nie masz wady wzroku to powinieneś udać się do okulisty, tak aby dobrać najodpowiedniejszy rodzaj do Twoich oczu. Niestety jeśli nie zostaną odpowiednio dobrane, ich noszenie może wiązać się z utratą wzroku.

Laserowa zmiana koloru

Jeszcze do niedawna mówiło się tylko o laserowej korekcji wzroku, dzisiaj lasera używa się także do zmiany koloru tęczówki. Niestety w chwili obecnej możliwa jest jedynie zmiana z koloru piwnego na niebieski. W jaki sposób następuje ta zmiana? Dzięki dużej energii lasera możliwe jest usunięcie ciemnego pigmentu pokrywającego tęczówkę. Pozwala to na wyłonienie się niebieskiego koloru, który wtedy nie jest już pigmentem, ale czystym kolorem, ponieważ w naturze nie występuje niebieski pigment. Podczas eksperymentów i po normalnych operacjach tego typu zauważono, że kolor niebieski pojawiał się u ludzi poddanych temu zabiegowi po około 2-3 tygodniach. Ale… zmiana ta jest nieodwracalna. Co więcej koszt takiego zabiegu jest niewyobrażalnie duży! Jednak jeśli dla kogoś kolor jego tęczówek jest wielki kompleksem, to nie ma takiej siły, która powstrzymałaby go przed zebraniem owej fortuny. W końcu czego nie robi się dla urody? Laserowa zmiana koloru oczu jest nadal jednak czymś nowym, nikt do końca jest w stanie określić jakie konsekwencje będzie ona miała dla zdrowa i wzroku po dłuższym czasie od wykonania zabiegu.

A więc istnieją dwie metody na zmianę koloru tęczówek, ale w praktyce najpopularniejsze są jednak soczewki kontaktowe. Nie kosztują majątku, są mniej inwazyjne i zawsze pozwalają na powrót do własnego koloru. Co więcej dostępne są u każdego optyka i dostanie ich nie sprawi nam dużych problemów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *