Shadow

Jak wybrać starostów na wesele?

starosci

Organizacja wesela to długofalowe przedsięwzięcie, które musimy rozpocząć na długo przed planowaną datą ślubu. Trzeba przecież wybrać salę weselną, kupić suknię ślubną i smoking, wybrać obrączki i zaproszenia, zaprosić gości i wybrać starostów na wesele. Jak zatem uporać się z tym wszystkim, aby o czymś nie zapomnieć i aby zrobić to dobrze? Najlepiej poprosić o pomoc. Można rodziców lub starostów, którzy będą towarzyszyć nam w tym wyjątkowym momencie życia od początku do samej imprezy weselnej. Jak zatem wybrać starostów na wesele?

Starosta i starościna to najważniejsze osoby na ślubie, zaraz po młodej parze. Mają wiele obowiązków, ale jednocześnie jest to dla nich też duży zaszczyt. Przecież młodzi muszą im w 100 % ufać, skoro oddają w ich ręce organizację najważniejszego dnia w życiu.

W obecnych czasach coraz rzadziej spotykamy się z funkcją starostów, gdyż zastąpili ich świadkowie weselni. Nie ważne jak zwał, istotne, że mają dużo do zrobienia w związku ze swoją zaszczytną funkcją.

Wybierając starostów czy też świadków weźmy pod uwagę wszystkie osoby, które są nam bliskie i takie, które wiemy, że ucieszą się z tej roli. Najlepiej wybierać wśród osób młodych, mobilnych, żywiołowych i otwartych. Takie osoby najlepiej się sprawdzą w roli współorganizatora wesela.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *