Shadow

Jak poderwać kolegę z pracy?

kolega z pracy

Romanse w pracy są zjawiskiem dość częstym, choć pracodawcy są tego dużymi przeciwnikami. Uważają  bowiem, że takie „pracownicze” pary poświęcając uwagę sobie, będą dużo mniej wydajnymi pracownikami. Jednak jak powszechnie wiadomo, serce nie sługa, zatem co zrobić i jak poderwać kolegę z pracy, gdy wpadnie nam w oko?

Właściwie poderwanie kolegi w pracy nie różni się zbytnio od poderwania mężczyzny w innym miejscu. Choć trzeba uważać na pracodawcę i innych współpracowników, to okazji ku temu jest dość sporo.

Warto być cierpliwym i poczekać do jakiejś uroczystości zakładowej i wówczas zrobić pierwszy krok. Nikt nie będzie miał wtedy pretensji, że zaniedbujemy obowiązki romansując w pracy. Nie narazimy się również szefowi, który z całą pewnością szybko zorientuje się w sytuacji.

Można również przesłać takiemu koledze emaila czy liścik i zaprosić go na kawę już po pracy. Jeżeli pomysł mu się spodoba i przyjmie zaproszenie, to można kontynuować nową znajomość już na gruncie prywatnym. Jeżeli natomiast kolega odmówi i nie przyjmie zaproszenia, to sugerujemy nie naciskać i wycofać się z godnością. Tylko takie potraktowanie sprawi, że w pracy będzie panowała dobra atmosfera.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *