Shadow

Jak oczyszczać cerę?

oczyszczanie cery

Oczyszczanie cery często jest traktowane po macoszemu. Najczęściej nie poświęcamy temu zbyt wiele uwagi i koncentrujemy się głównie na nakładaniu kremów. To bardzo niekorzystnie działa na cerę i sprawia, że kremy się nie wchłaniają, tylko wszystko kumuluje się na zewnątrz skóry. Jak zatem oczyszczać cerę aby zawsze była piękna i zadbana?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby nie myć twarzy zwykłą wodą z kranu. Chlor bowiem bardzo wysusza skórę i sprawia, że staje się ona łuszcząca i matowa. Najlepiej do oczyszczania stosować wodę mineralną lub też wodę z kranu, ale przegotowaną.

Najpierw usuwamy zawsze makijaż, stosując do tego mleczka do demakijażu. Robimy to delikatnie i z wyczuciem, nie należy absolutnie trzeć skóry. Następnie przemywamy twarz wodą i wklepujemy odżywczy tonik.

Przynajmniej raz w tygodniu stosujemy do oczyszczania cery peeling i tutaj najlepiej wybrać taki drobnoziarnisty. Dobre efekty osiągniemy również stosując specjalne maseczki do oczyszczania skóry twarzy, takie, które tworzą na skórze błonkę, którą po zastygnięciu ściągamy wraz z martwym naskórkiem.

Do oczyszczania skóry i do powyżej przedstawionych zabiegów możemy stosować gotowe kosmetyki, jak również takie samodzielnie zrobione w domu z naturalnych produktów. Na przykład do złuszczania martwego naskórka idealnie nada się mieszanka: z cukru, odrobiny mydła w płynie i sody oczyszczonej. Domowym sposobem możemy również wykonać tonik, tutaj mieszamy ocet jabłkowy z odrobiną wody mineralnej i soku z ogórka. Regularnie stosowane domowe sposoby oczyszczania, dadzą równie dobry efekt jak wykonywane kosmetykami profesjonalnymi.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *