Shadow

Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Oczekując na narodziny dziecka często nie tylko stajemy przed koniecznością zakupu ubranek, akcesoriów pielęgnacyjnych, wózka i fotelika samochodowego, ale przede wszystkim – przygotowania dla pociechy miejsca do spania, a z czasem także – do zabawy. O ile na początku wystarczy kołyska przy łóżku, o tyle z czasem trzeba przygotować malcowi pokój. Podpowiadamy, jak go urządzić.

Gdzie kupić meble do pokoju niemowlaka?

Przede wszystkim należy umeblować pokój. Wielu rodziców decyduje się na zakup nowych mebelków, jednakże to w zasadzie zbędny wydatek, gdyż dziecko szybko z nich wyrasta. Zdecydowanie lepiej jest kupić używane, zwłaszcza że ludzie sprzedają je w idealnym stanie. Nie noszą nawet śladów użytkowania. Meble dla dzieci nowe i z drugiej ręki najłatwiej znajdziesz w internecie, np. tutaj: http://sprzedajemy.pl/dla-dziecka/pokoj-dzieciecy/meble. Szukając mebli dla dzieci przez serwisy z ogłoszeniami warto skupić się na swojej okolicy, wówczas transport mebli nie będzie drogi.

Jakie łóżeczko dla dziecka wybrać?

To, co najpotrzebniejsze w pokoju niemowlaka, to łóżeczko. Warto wybrać takie, które posłuży dłużej niż dwa lata. Powinno więc być dość duże. Nie tylko sprawdzi się w okresie poniemowlęcym, ale także pozwoli rodzicowi ułożyć się obok dziecka, gdy zajdzie taka konieczność. Aby służyło dłużej, powinno mieć regulowaną wysokość materaca, a także wyjmowane szczebelki, żeby pociecha mogła sama z niego wychodzić, gdy podrośnie. Świetnie sprawdzają się demontowane boki. Dzięki temu takie łóżeczko „rośnie razem z dzieckiem”. Z czasem można zamienić je w tapczanik.

Jaki materac do łóżeczka dziecięcego?

O ile mebelki warto kupować używane, o tyle materac każdemu dziecku należy nabyć nowy. Jest on jak wkładka do butów – dopasowuje swój kształt. Tak więc nie tylko może być niewygodny, ale także negatywnie wpływać na kręgosłup dziecka i powodować wady postawy. Warto kupić nie pierwszy lepszy, ale poczytać nieco na ich temat, pooglądać, porównać i wybrać najlepszy dla pociechy.

Jakie inne meble kupić do pokoju niemowlaka?

Oprócz łóżeczka w pokoiku dziecięcym warto postawić szafę na ciuszki malca. Dobrze, by miała nie tylko półki, ale także drążek i szuflady. Wtedy znacznie lepiej będzie można wszystko poukładać, poza tym nie trzeba będzie jej zmieniać, gdy dziecko podrośnie, a jego ubranka staną się większe. Dobrze jest też kupić komodę z przewijakiem, na której w łatwo dostępnym miejscu umieszczone będą pieluszki, niezbędne kosmetyki i akcesoria. Warto nabyć także regał na książeczki oraz zabawki. Wiele osób dodatkowo w pokoju niemowlęcym wstawia fotel, na którym można usiąść z dzieckiem na czas karmienia. Podczas wyboru mebli należy dokładnie sprawdzić ich jakość oraz to czy nie były przy ich wykończeniu stosowane groźne substancje.

Co jeszcze kupić do pokoju niemowlęcia?

Jest jeszcze kilka rzeczy, które są niezbędne w pokoju nowo narodzonego dziecka. Z pewnością jest to podkład na materac, prześcieradło, pościel i kocyk oraz ochraniacz na łóżeczko. Ponadto warto kupić lampkę, która daje delikatne światło. Wielu rodziców stawia również na urządzenia, które pomagają w dbaniu o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Są to: nawilżacz powietrza, monitor oddechu i niania elektroniczna.

Jakie dekoracje do pokoju dziecięcego?

Czy w pokoju niemowlaka konieczne są dekoracje? Wiele osób twierdzi, że tak. Jednakże należy pamiętać, że wszystkie bibeloty i tekstylia gromadzą kurz. Warto więc ograniczyć ich ilość. Można powiesić obrazki lub zdjęcia w ramach, zawiesić girlandę świetlną cotton balls lub imię utworzone z literek wykonanych z materiału.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *