Shadow

Jak tanio i ciekawie zorganizować wakacje dla rodziny wielodzietnej?

Wakacje to ulubiona pora roku każdego z nas. Marzymy więc o tych tygodniach wypoczynku przez cały rok i planujemy gdzieś wyjechać z całą swoją rodziną. Niestety nie jest to prosta sprawa, w szczególności dla rodzin wielodzietnych. Noclegi w hotelach czy pensjonatach są bardzo drogie, a jeżeli pomnoży się je jeszcze razy 4 czy 5 to wyjdzie naprawdę astronomiczna suma. A przecież nocleg to nie cały koszt wakacyjnego pobytu, dlatego też wiele takich rodzin nigdzie nie wyjeżdża a wakacje spędzają w swoim domu. Zastanówmy się zatem jak tanio zorganizować urlop dla całej rodziny i czy jest to w ogóle możliwe w dzisiejszych czasach?

Jeżeli chcemy zaoszczędzić to swój urlop musimy planować i rezerwować jeszcze zimą. W tym czasie już za samą wczesną rezerwację otrzymamy rabat, a gdy się postaramy to będzie to dopiero czubek góry lodowej. Warto więc trochę się potrudzić, poszukać, a potem cieszyć się z upragnionych wakacji.

Szukamy miejsca na wypoczynek i przy dużej liczbie osób najbardziej opłaca się wyjechać na kemping, pod namiot lub też wynająć domek. To są trzy najkorzystniejsze w tej sytuacji wyjścia i każdy może wybrać coś dla siebie. Z tej trójki najtańszą opcją jest namiot, a najdroższą wynajęcie domku letniskowego.

Teraz wybieramy miejsce naszego pobytu, rezerwujemy i czekamy na wakacje.

Przed samym wyjazdem również przed nami sporo pracy i wówczas trzeba przede wszystkim pomyśleć o prowiancie. Warto zabrać go ze sobą, gdyż w miejscowościach turystycznych jest znacznie drożej niż w tradycyjnych sklepach. Zatem kupujemy wodę, napoje, konserwy i różne produkty, które się nie psują. Jeżeli będziemy mieszkać w domku, który ma lodówkę, to możemy zabrać ze sobą praktycznie wszystko to, na co mamy ochotę.

Mieszkając w domu czy pod namiotem obiady możemy gotować na ognisku lub grillu i wówczas sporo zaoszczędzimy niż gdybyśmy mieli się stołować w restauracjach czy barach.

Na rodzinne wakacje warto zabrać ze sobą rowery, bo wówczas będziemy mogli bez ograniczeń zwiedzać bliższą i dalsza okolicę i nasze wakacje będą o wiele ciekawsze. Jeszcze w domu sprawdźmy co jest wartego zobaczenia, jakie atrakcje na nas czekają i jakie są ich ceny. Pamiętajmy o tym, że te atrakcje najdroższe niekoniecznie są warte swojej ceny i nieraz warto z nich zrezygnować.

Zwiedzając okolicę rowerem możemy dotrzeć w każdy zakamarek, możemy natrafić na malownicze zabytki, poznać miejscowych ludzi i ich zwyczaje. To o wiele ciekawsze niż komercyjne miejsca, gdzie w sezonie tłok i hałas.

Gdy nasze pociechy są w bardzo zróżnicowanym wieku, to musimy tak wybrać miejsce pobytu, aby podobało się zarówno młodszym jak i starszym. Nie zapominajmy też o sobie i pamiętajmy, że prosto spędzony czas z najbliższymi jest najcenniejszy. Możemy cieszyć się swoim towarzystwem, spacerować, grać w piłkę plażową, łowić ryby, śpiewać piosenki przy ognisku i bawić się w podchody. To stare ale jakże zapadające w pamięć zabawy, które łączą pokolenia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *