Shadow

Jak przygotować ciało do lata?

Wiosna już na dobre rozpanoszyła się w naszych ogrodach, sadach i działkach. Słoneczko świeci coraz mocniej i coraz częściej myślimy już o lecie, o wakacyjnych urlopach i o swoim wyglądzie.

Zimą wiele z nas zapomniało o regularnej pielęgnacji ciała, o diecie, o sporcie i w rezultacie mamy trochę nadprogramowych kilogramów, nasza skóra nie jest zbyt gładka i nie wygląda tak, jakbyśmy sobie tego pragnęły. Choć oczywiście zalecamy całoroczne dbanie o skórę i o całe swoje ciało, to jednak wiosenne porządki rozpocznijmy właśnie od siebie.

Pierwszą sprawą jest oczywiście oczyszczenie ciała i to zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz. Zatem pijemy herbatki oczyszczające i tutaj idealnie sprawdzi się czystek lub pokrzywa. Koniecznie pamiętajmy też o skórze i tutaj regularnie wykonujmy jej peeling. Możemy wykorzystać do tego zabiegu gotowe kosmetyki jak również możemy je wykonać samodzielnie z naturalnych produktów. Takim najszybszym i bardzo skutecznym peelingiem są fusy po kawie, którymi masuje ciało i potem dokładnie spłukujemy. Kawa nie tylko oczyści z martwego naskórka, ale również pobudzi tkanki do efektywniejszej pracy i w rezultacie pozbędziemy się toksyn i cellulitu.

Do ciała stosujmy zawsze peelingi gruboziarniste a do twarzy delikatne, tak aby nie podrażnić tej delikatnej partii skóry.

Po peelingu koniecznie zastosujmy dobry balsam nawilżający, ujędrniający i regenerujący. Jeżeli nasza skóra po zimie jest w bardzo złym stanie, to warto zastosować tzw. body wraping. Czyli smarujemy ciało grubą warstwą balsamu lub maski i zawijamy się szczelnie folią spożywczą. Nasze ciało zacznie wytwarzać ciepło i wszystkie składniki odżywcze z kosmetyków zostaną lepiej wchłonięte przez skórę.

Takie zabiegi są wykonywane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i ich działanie jest udowodnione. Warto więc korzystać i samodzielnie w domu robić sobie darmowe a bardzo skuteczne nawilżenie, ujędrnianie i pobudzenie swojej skóry.

Aby nasza skóra zyskała znów witalność, to musimy nawilżyć ją nie tylko od zewnątrz ale także od wewnątrz. Zatem obok herbatek ziołowych, które pomogą nam pozbyć się toksyn pamiętajmy też o regularnym piciu wody niegazowanej. Pomoże to nam pozbyć się toksyn, opuchlizn, cellulitu a także dzięki temu zabiegowi nie będzie nam się chciało dużo jeść.

Pamiętajmy też o regularnych i lekkich posiłkach, które będą zawierać duże ilości warzy, owoców, ryb i białka.

Oczywiście pamiętajmy też o regularnym wysiłku fizycznym, dzięki czemu wyszczuplimy nieco sylwetkę i ujędrnimy skórę.

Wyraźnie widzimy, że tylko kompleksowe i regularne dbanie o swoją skórę i o całe ciało sprawia, że będziemy w dobrej kondycji o każdej porze roku. Warto więc dbać o siebie nie tylko gdy zaczyna się robić ciepło, ale przez cały czas.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *