Shadow

Jak się pozbyć cellulitu?

jak się pozbyć cellulitu

jak się pozbyć cellulitu

Cellulit dotyka około 80 % kobiet. Cellulit to zmiany skórne, które często opisywane są jako pomarańczowa skórka. Pojawia się on w okolicach ud, pośladków i brzucha.

Cellulit tworzy się przez nadmierną tkankę tłuszczową, który nierównomiernie odkłada się pod skórą.. Nie którzy uważają, że pozbycie się jej zależy tylko od utraty wagi. Nic bardziej mylnego. Nie jest on uwarunkowany wagą kobiety. Żeby się pozbyć cellulitu nie wystarczy tylko schudnąć.

Przy pierwszych oznakach cellulitu trzeba zacząć z nim walczyć. Nie można pozwolić na rozprzestrzenienie się go. Ruch powinien być głównym zadaniem na pozbycie się cellulitu. Ćwiczenia nie tylko pomagają pozbyć się tkanki tłuszczowej, ale również pobudzają układ limfatyczny i usprawniają krążenie.

Aqua Aerobik jest dobrym sposobem na pozbycie się cellulitu. Dlaczego? Otóż woda otacza całe ciało i lekko je masuje, a to usprawnia krążenie. Na cellulit działa również chłodna woda, dlatego tez aqua aerobik jest najskuteczniejszą metodą w walce z cellulitem.

Bieganie również zbawiennie wpływa na skórkę pomarańczową. Pod wpływem drgań podczas biegu pobudzasz cząstki tkanki, które zaczynają pracować intensywniej niż zwykle.

Jeżdżenie na rowerze też ma swoje plusy w walce z cellulitem. Podczas jazdy usprawniamy nogi, a co za tym idzie i tkanki na około nich.

Ćwiczenia takie jak przysiady, wymachy nóg w górę także pomagają. A ponadto na pozbycie się cellulitu dobre są masaże.

PAMIĘTAJ! Przy walce z cellulitem ważna jest regularność i wytrwałość w ćwiczeniach. Nie można się obijać jeżeli chce się mieć piękne pośladki, brzuch i uda.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *