Shadow

Jak nie dać się oszukać w biurze podróży?

 

rodos

Na urlop i wakacje czekamy z utęsknieniem cały rok. Bez względu na to, jaki kierunekobierzemy, chcemy tam wypocząć, miło spędzić czas, pozwiedzać, korzystać z rozmaitych rozrywek, z dobrej kuchni i eleganckiego zaplecza hotelowego. Aby to wszystko zostało spełnione, to musimy odpowiednio wybrać biuro podróży.

Jak nie dać się oszukać w biurze podróży?

Przede wszystkim wybierajmy znane biura podróży, sprawdzone przez znajomych i sąsiadów. Pytajmy, sprawdzajmy opinie na forum i na spokojnie podejmujmy decyzję. Kolejna sprawa to porównanie ofert przynajmniej dwóch, trzech biur podróży, tak abyśmy mieli pełne rozeznanie w ofertach. Pamiętajmy o tym, że nie cena jest tutaj najważniejsza. Często bowiem okazuje się już na miejscu, że choć podana cena niska, to za wszystko dodatkowo musimy płacić. Dlatego też dokładnie pytajmy, za co płacimy w biurze, a za co będziemy musieli dopłacać z własnej kieszeni.

Kolejna rzecz, to dokładne przeczytanie umowy. To, co zostało powiedziane i obiecane, musi się w niej znaleźć. Jeżeli nie ma, to absolutnie nie podpisujemy umowy, tylko udajemy się do innego biura. Przy podpisaniu umowy sprawdźmy więc co wchodzi w skład ceny. Czy obejmuje ona przejazd czy przelot w obie strony, ubezpieczenie, posiłki, dodatkowe napoje w pokoju, sprzęt na basen czy plażę, opłatę za parking.

Szczególną uwagę poświęćmy tutaj ubezpieczeniu i co wchodzi w jego skład. Warto bowiem dla bezpieczeństwa nie oszczędzać i ubezpieczyć się w razie nieszczęśliwych wypadków. Zatem ubezpieczenie powinno chronić nas, nasze zdrowie, nasz bagaż i samochód, zarówno w drodze jak i na miejscu. Ważne jest abyśmy mogli w ramach ubezpieczenia korzystać na miejscu z pomocy medycznej, zwłaszcza, jeżeli wyjeżdżamy za granicę.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *