Shadow

Jak wybrać krzesełko do karmienia?

high-chair

Karmienie malucha to problem, z którym boryka się spora część rodziców. Na szczęście, na rynku dostępny jest szereg różnego rodzaju specjalnych krzesełek, które pozwalają ułatwić nieco tą czynność.

Rodzaje krzesełek do karmienia

Wyróżnia się kilka rodzajów krzesełek do karmienia:

  • Krzesełka klasyczne (nazywane również wolnostojącymi) – zajmują one sporo miejsca, lecz są niezwykle praktyczne. Przeważnie pozwalają one na regulację zarówno tacki, jak i siedziska, a co więcej – można przenosić je w dowolnej miejsce mieszkania. Niektóre z modeli wyposażone są również w specjalny stolik do rysowania oraz kółka umożliwiające transport.
  • Krzesełka nadstawka – jest to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na jedzenie maluchowi wraz z rodzicami. Wystarczy, że przypniemy siedzisko do standardowego krzesła. Niektóre modele wyposażone są również w doczepiane nóżki, dzięki czemu służyć mogą również jako klasyczne krzesełka do karmienia.
  • Krzesełka składane – są one niezwykle wygodne – po zakończonym posiłku można je złożyć, dzięki czemu nie zajmują one dużo miejsca. To także świetne rozwiązanie dla często podróżujących rodzin.
  • Krzesełka mocowane do blatu – mocuje się je do stołu przy pomocy specjalnych antypoślizgowych zaczepów, dzięki czemu dziecko może spożywać posiłki wraz z rodzicami. Aby jednak utrzymać ciężar zarówno malucha, jak i krzesełka, posiadać musimy ciężki, solidny stół.

Jednym z podstawowych kryteriów, które należy wziąć pod uwagę wybierając krzesełko do karmienia jest materiał, z jakiego zostało ono wykonane (najlepiej zdecydować się na wodoodporny). Tkaniny bawełniane owszem, są przyjemne w dotyku i naturalne, lecz bardzo ciężko je myć. Dobrym rozwiązaniem są materiały, które można wytrzeć przy pomocy ścierki, lecz równocześnie nie będą one zbyt śliskie – dziecko może się bowiem wówczas zsuwać z siedziska. Warto wybrać model ze zdejmowaną tapicerka, która w razie konieczności może zostać uprana.

Dobre siedzisko wypełnione powinno być przy pomocy miękkiego materiału, dzięki czemu spożywanie w nim posiłków będzie dla dzieci przyjemnością. Nie sprawdzą się tutaj siedziska plastikowe lub obite jednowarstwową tapicerką – są one bowiem bardzo niewygodne.

Szereg różnego rodzaju krzesełek do karmienia posiada w swojej ofercie na przykład sklep dla dzieci Scandinavian Baby.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *