Wzorów wypowiedzeń jest mnóstwo. Jaki powinno się zastosować to już zależy od tego na jakich warunkach została podpisana umowa. Uniwersalną zasadą jest wygląd takiego wypowiedzenia, czyli:
1. Miejscowość z datą w prawym górnym rogu:
(Miejscowość, data)
……………………………….
2. Własne dane poniżej, zaczynając od lewego marginesu:
(Imię i nazwisko)
……………………….
(Adres)
……………………….
3. Poniżej, dane adresata, czyli w tym wypadku Twojego pracodawcy:
(Nazwa pracodawcy)
…………………………………..
(Dokładny adres)
…………………………………..
4. Później umieszczamy tytuł dokumentu, czyli:
WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACĘ (bądź zlecenia, o dzieło itp.),
ROZWIĄZANIE UMOWY O PRACĘ ZA WYPOWIEDZENIEM (II opcja)
Warto jest tytuł lekko powiększyć, by odznaczał się w porównaniu zresztą, bądź pogrubić, albo tak jak tutaj: napisać dużymi literami.
5. Kolejnym etapem jest umieszczenie tekstu, który zawsze(!) zaczynamy od akapitu. Tekst formułujemy adekwatnie do warunków, na jakich zawarliśmy umowę, konkretnie: jaki ustalaliśmy czas wypowiedzenia.
np.:
Niniejszym wypowiadam umowę o pracę, zawartą w dn. …………………. (data podpisania umowy) w .……………(miejscowość w której podpisaliśmy umowę) pomiędzy ………………. (nazwa pracodawcy), a ……………….. (Twoje imię i nazwisko) z zachowaniem ustalonego w umowie o pracę okresu wypowiedzenia, wynoszącego ………………………. .
6. Dodatkowo możemy się pokusić o jakieś dodatkowe zdanie typu:
Pragnę dodatkowo podziękować za możliwość uzyskania ogromnego doświadczenia i dodatkowych umiejętności, które nabyłem/am podczas pracy w Państwa firmie.
Ale to już w zależności od Waszych doświadczeń i relacji w pracy z tym pracodawcą.
7. Jeśli chcemy się zabezpieczyć, od poniesieniem odpowiedzialności, w sytuacji przykładowo utraty przez pracodawcę złożonego wypowiedzenia, możesz zawsze wydrukować dla siebie drugi egzemplarz i zostawić miejsce na potwierdzenie odebrania dokumentu w postaci:
Potwierdzam otrzymanie wypowiedzenia
…………………………………………….
(podpis pracodawcy)
8. Na samym końcu warto dodać:
Z poważaniem,
(czytelny podpis)
Jest to najprostszy wzór wypowiedzenia umowy o pracę. Jeśli warunki Twojej umowy stanowią inaczej, możesz ten wzór po prostu odpowiednio zmodyfikować 🙂