Shadow

Jak zrobić krem do twarzy?

krem-do-twarzy

Zapewne zdecydowana większość z Was używa kremów do twarzy. Dbałość o twarz jest niezwykle istotna, ponieważ to właśnie ta część ciała jest najbardziej narażona na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Wiemy także o tym, że kremy można stworzyć domowymi sposobami. Jednak w zależności od rodzaju cery, używamy innych składników do zrobienia naszego kremu.

Na początku szczególnie należy zwrócić uwagę na to, żeby nie robić kremu w zbyt dużej ilości, ponieważ ze względu na brak konserwantów, naturalny krem ma zdecydowanie mniejszy termin przydatności. Do wykonania każdego rodzaju kremu wystarczy, jeśli kupimy bazę kosmetyczną i poprzez dodanie do niej poszczególnych składników możemy uzyskać krem na różne rodzaje cery. Musimy jednak przed wybraniem odpowiedniego kremu, najpierw upewnić się, jaki mamy typ cery.

Na początek zajmiemy się prostymi przepisami na podstawowe problemy skóry twarzy. Przedstawiam kilka bardzo prostych i szybkich przepisów na zrobienie kremu domowej roboty. Zacznijmy od kremu do cery suchej, gdzie nasz krem będzie mieszanką masła Shea, olejku kokosowego, oleju awokado i wosku pszczelego.

Połącz ze sobą 15 g oleju kokosowego, 15 g masła Shea, ćwierć łyżeczki wosku pszczelego i łyżeczkę oleju awokado. Następnie podgrzej je w rondelku razem z wrzącą wodą. Po stopieniu się wosku pszczelego, usuń rondelek z ognia ciągle mieszając. Krem będzie gotowy jeśli tylko nasza mieszanka ostygnie. No i tyle 🙂 Pamiętaj, by przy użyciu omijać okolice oczu i ust!

Natomiast do cery tłustej będziemy potrzebować miodle indyjską, osuszone płatki róży i mały jogurt naturalny. Sproszkowaną miodle, płatki róży i jogurt naturalny dokładnie rozrób i już możesz nakładać na twarz i szyję. Zostaw na 15-20 min, po czym zmyj chłodną wodą i osusz skórę.

Krem do cery tłustej możesz także wykonać z ogólnodostępnych owoców i warzyw. Wystarczy jak zrobisz papkę z pomidora, ogórka, truskawki, kapusty i cytryny, którą dokładnie wmasujesz w skórę twarzy. Po pewnym czasie zmyj i ciesz się odżywioną skórą! 🙂

Kremów domowej roboty jest bardzo dużo. W zależności od tego, co chcemy osiągnąć, używamy innych składników do wykonania kremu. Dlatego przed konkretnymi efektami, które chcemy osiągnąć w odżywieniu skóry naszej twarzy, warto jest najpierw trochę poczytać o tym, jaki składnik do jakiego celu należy użyć.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *