Shadow

Greckie wakacje

oia-416135_1280

Grecja to idealne wręcz miejsce na wakacje dla całej rodziny. Latem gwarantowana słoneczna pogoda, wspaniałe plaże, liczne zabytki, egzotyczna przyroda i ciekawa kultura, to tylko najważniejsze z atrakcji tego pięknego kraju.

Dostęp do czterech mórz sprawia, że jest to kraj, który posiada jedną z najdłuższych linii brzegowych w całej Europie i co też niezwykle istotne jest to kraj bardzo zróżnicowany pod względem przyrodniczym a także kulturowym. Jest, więc co zwiedzać, co podziwiać i na pewno urlop spędzony w Grecji będzie należał do udanych.

Przed wyjazdem do tego pięknego kraju warto poznać najciekawsze miejsca, aby na spokojnie zastanowić się gdzie się zatrzymać i co zobaczyć w okolicy.

Grecja to kraj położony w południowo wschodniej części Europy a na urlop najlepiej wybrać się w rejony wybrzeża Morza Śródziemnego, czyli na samo południe tego niezwykłego kraju.

Na początek proponujemy piękną i tajemniczą Kretę, która znana jest wszystkim z licznym opowieści i starożytnych mitów. Cudowne plaże z tajemniczymi zatoczkami, idealne miejsca do nurkowania i podziwiania podwodnego życia, a także liczne zabytki czy aromatyczne tawerny, w których zjemy smacznie i naprawdę niedrogo.

Koniecznie trzeba tam zwiedzić ruiny pałacu Minosa, Heraklion, piękny port czy fortece wzniesione przez Wenecjan.

Gdziekolwiek byśmy się nie zatrzymali, to oczywiście będąc w Grecji nie można zapomnieć o Atenach, które zachwycą zarówno wszystkich miłośników historii, jak i tych, którzy nigdy się nią nie pasjonowali.

Do zobaczenia jest naprawdę wiele, a zapomnieć absolutnie nie można o: Akropolu, Agorze, dzielnicy Monastiraki, Place, wzgórzu Lykabettusa czy o pięknych ogrodach królewskich.

Miłośnicy zabytków zachwyceni będą również Delfami czy Meteorami u podnóży gór Pindos.

Wśród wielu wspaniałych miejsc nie wolno nawet zapominać o Santorini, regionie, który rozciąga się wzdłuż surowych klifów i zachwyca wręcz swoim krajobrazem. Malowniczo położone wioski, z biało niebieskimi domami idealnie wbijają się w tło nadmorskich skał i małych plaż utworzonych przez lawę z wulkanów. Miejsce urocze i nawet piękniejsze niż foldery ze znanych biur podróży.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *