Shadow

Zumba jako sprawdzony sposób na odchudzanie

W dzisiejszych czasach aktywność fizyczna staje się, na szczęście, czymś bardzo ważnym. Coraz więcej Polek zaczyna uprawiać sporty i dbać o swoją sylwetkę. Dzięki temu czujemy się młodsze i piękniejsze. Poprawia się kondycja, nie odczuwamy też aż tak dużego zmęczenia, ponieważ prowadzimy czynny tryb życia. Powstało wiele klubów fitness, siłowni itd. Ale czy znacie też inne formy walczenia z nadmierną ilością kilogramów?

Pewnie już nie raz słyszałyście o tym, że coraz więcej kobiet zaczyna zapisywać się na zumbę. Stanowi ona formę sportu, która działa rewelacyjnie na odchudzanie. Dzieję się tak, ponieważ ćwicząc fitness i jednocześnie tańcząc w rytmie muzyki latynoskiej, pozbywa się skutecznie zbędnych kilogramów. Dodatkowo wpływa to pozytywnie na poprawę kondycji oraz wytrzymałość organizmu.

Jakie efekty daje zumba?

Przyczynia się do zrzucenia zbędnych kilogramów, gdyż stanowi trening typu cardio. Oznacza to, iż utrzymywany jest on na umiarkowanym poziomie intensywności. W tego typu ćwiczeniach tętno zostaje utrzymane na poziomie 60 – 70 % tętna maksymalnego. Dzięki temu zwiększa się potrzeba naszego organizmu na tlen i poprzez to zjawisko, tłuszcze zostają przekształcone w energię, gdyż spalane są tylko i wyłącznie w obecności odpowiedniej ilości tlenu. Zumba reguluje gospodarkę hormonalną. Kolejnym jej plusem jest to, że angażuje do pracy większą ilość partii mięśniowych. Dzięki takim treningom można nie tylko bardzo szybko spalić tkankę tłuszczową, ale też poprawić swoją kondycję i zwiększyć wydolność oraz wytrzymałość organizmu. Dzięki temu, z upływem czasu, można intensywniej i dłużej ćwiczyć.

Ile kalorii spala się podczas zumby?

Około 450 kcal zostaje spalonych podczas godzinnej sesji klasycznej zumby. Dla porównania – tyle samo co godzina joggingu. Jeśli chcemy wzbogacić wersję o ciężarki (zumba tonning), to wtedy nasza liczna zostanie zwiększona do 600 kcal. I tutaj warto nadmienić, że taki sam wynik osiągniemy podczas godzinnej jeździe na rowerze. Najlepsze jednak efekty przyniesie nam aqua zumba – do 800 kcal. Jak sama nazwa wskazuje, jest związana z wodą. Spalamy tyle kalorii, ponieważ dodatkowo musimy pokonywać opór wody.

Jak często ćwiczyć, aby schudnąć?

Jeżeli chcemy osiągnąć wymarzony efekt, to oczywiście regularność musi zostać zachowana. Należy również odpowiednio dostosować czas trwania oraz częstotliwość treningu. Jedna sesja zumby powinna mieścić się od 30 do 60 minut. Z kolei ważne jest też to, aby zajęcia były powtarzane minimum trzy razy w tygodniu.

Jak można łatwo zauważyć – da się łączyć sport z dobrą zabawą. Ważne są tylko chęci wprowadzenia zmian w swoim dotychczasowym życiu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *