Shadow

Gdzie wyjechać na urlop do Turcji?

fr_gdzie-na-urlop-do-turcji

Każdego roku przychodzi taki moment, że zaczynamy zastanawiać się nad miejscem w którym spędzimy tegoroczne wakacje. Od kilku lat z destynacji europejskich największą popularnością cieszy się Grecja, Hiszpania, Chorwacja oraz Turcja, która jest dość ciekawym krajem nie tylko ze względu na walory turystyczne, ale także swoje położenie, gdyż część kraju znajduje się w Europie, a część w Azji.

Jeśli zdecydujemy się na wyjazd na wakacje do Turcji, warto zastanowić się, który kurort wypoczynkowy wybrać, postanowiliśmy więc przyjrzeć się tamtejszym miejscowościom turystycznym i przedstawić kilka z nich, które naszym zdaniem wydają się najlepsze do wypoczynku. Nie są to oczywiście wszystkie dostępne, te znajdziecie np. w przewodniku po Turcji na portalu Travelmaniacy.pl. Oto naszym zdaniem najciekawsze miejsca na spędzenie: Kemer, Side oraz Antalya.

Kemer
Kemer jest popularną miejscowością wypoczynkową, leży na południowo-zachodnim wybrzeżu Turcji, u stóp gór Taurus nad Morzem Śródziemnym. Kiedyś była to niewielka osada rybacka, obecnie miasto jest nowoczesnym kurortem wypoczynkowym, który jest coraz bardziej popularny wśród wycieczek do Turcji.

Side
Side jest niewielkim, niespełna 20-tysięcznym miasteczkiem leżącym na południu Turcji, niespełna 70 kilometrów od lotniska w Antalyi. W przeszłości było to typowe miasto portowe znane w czasach starożytnych z piractwa i handlu niewolnikami.

W czasach obecnych Side jest nowoczesnym kurortem wypoczynkowym porośniętym gajami pomarańczowymi, pośród których zostały zbudowane nowoczesne hotele. Oprócz walorów czysto wypoczynkowych, takich jak piękna plaża i widoki, w Side znajdziemy także ciekawe zabytki które warto zwiedzić, wybierając się na wakacje do Turcji.

Wycieczki do Side to bardzo dobra alternatywa dla osób, które preferują spokojny wypoczynek, dla rodzin z ziemi czy starszych turystów.

Antalya
Antalya to jedno z wielu miast w Turcji na Riwierze Tureckiej, gdzie w sezonie wielu turystów wykupuje wycieczki na wakacje. Antalya została założona w II w. p.n.e., obecnie jest to największe miasto w tym rejonie, zamieszkuje je około miliona osób.

To co jest ważne dla osób planujących tutaj wakacje, to fakt, iż baza hotelowa jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta i przygotowana. Znajdziemy tu dziesiątki hoteli oferujących różny standard wypoczynku, a także wiele dyskotek, knajpek, restauracji czy klubów.

Ze względu na swoją wielkość kurort raczej nie jest polecany tym, którzy cenią sobie spokój i klimat, chociaż trzeba zaznaczyć, że spacery wąskimi uliczkami w najstarszej części miasta są dość romantyczne, co z pewnością spodoba się zakochanym.

Jak widać Turcja oferuje bardzo dobre warunki na wakacje, i z pewnością warto rozważyć kupno wycieczki właśnie do tego kraju.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *