Shadow

Ubieramy się na plażę

bie3

Wraz z nadchodzącym latem, niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie, jak odpowiednio ubrać się na plażę. Jaki strój kąpielowy wybrać? Czy lepszym wyborem będzie bikini czy też klasyczny strój jednoczęściowy?

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami, każda kobieta zaczyna zastanawiać się, jaki strój kąpielowy zakupić, aby atrakcyjnie prezentować się na plaży. Stojąc na brzegu morza w bikini, ciężko ukryć kłopotliwe partie ciała. Z całą pewnością każdemu można polecić kostiumy jednoczęściowe, natomiast w przypadku dwuczęściowych strojów kąpielowych, warto zastanowić się, które z nich najlepiej będą prezentowały się na określonych rodzajach sylwetki.

Wybierając idealny kostium kąpielowy, warto kierować się trzema nadrzędnymi zasadami: modelem, wzorem materiału oraz kolorem. Od kroju stroju kąpielowego zależy to, w jaki sposób sylwetka będzie prezentowała się na plaży. Należy także pamiętać o tym, że ciemne kolory wyszczuplają, a tkaniny pokryte wzorami odciągają wzrok od mankamentów sylwetki. Kiedy znamy już podstawy, warto zapoznać się z poradami dotyczącymi doboru kroju kostiumów kąpielowych do rodzaju figury.

Krągła, niewysoka sylwetka wymaga kilku ważnych zabiegów, aby odpowiednio prezentować się w strojach kąpielowych. Przede wszystkim – mając ten rodzaj figury – warto wybierać te kostiumy, które będą oscylowały wokół ciemniejszych, stonowanych barw, co optycznie wyszczupli sylwetkę. Szczególnie w przypadku dwuczęściowych strojów kąpielowych, należy wybierać kostiumy pokryte drobnymi, symetrycznymi wzorami. W wysmuklaniu sylwetki najlepiej sprawdzą się pionowe oraz ukośne motywy. Jeśli chodzi o stroje jednoczęściowe, najodpowiedniejszym wyborem będą kostiumy kąpielowe z głębokim dekoltem w kształcie litery V, ponieważ optycznie wydłużają one sylwetkę. Co ważne, unikaj łączenia wzorów w poziomie – niejednokrotnie doprowadza to do zaburzeń proporcji sylwetki oraz optycznie dodaje kilogramów.

Jeśli cechują cię wąska talia oraz szerokie uda, idealnym dla ciebie kostiumem kąpielowym, będzie bikini z interesującą górą w żywym kolorze. Nie bój się falbanek, marszczeń czy też wyszywanych kwiatów – skupią one uwagę na górnych partiach ciała, co odwróci uwagę od szerokich ud kontrastujących z wąską talią. Urozmaiconą górę połącz ze stonowanymi figami, najlepiej w ciemniejszych kolorach, co wyszczupli dolne części sylwetki. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie ze spódniczki, która zakryje mankamenty figury.

A co jeśli próbujesz zamaskować wystający brzuszek? W tej sytuacji najlepiej sprawdzą się tankini (czyli dwuczęściowe kostiumy kąpielowe, których górną część stanowi sportowy top) bądź figi z podwyższonym stanem. Świetnym sposobem na odwrócenie uwagi od brzuszka, jest przewiązanie pareo. Warto też odwrócić uwagę od tej partii ciała. Jeśli masz atrakcyjny biust, warto przyciągnąć do niego uwagę, na przykład poprzez wybranie kostiumu kąpielowego szczególnie eksponującego właśnie tę partię ciała. Jeśli natomiast zmagasz się z małym rozmiarem biustu, warto zdecydować się na górę kostiumu kąpielowego z usztywnianą miseczką typu push-up w jasnych, żywych barwach, co dodatkowo powiększy go optycznie.

Jeśli chcesz ukryć zbyt krągłe biodra, warto wybrać strój kąpielowy z szortami bądź zabudowanymi figami. Kluczowe jest to, aby były to biodrówki, które świetnie modelują pupę oraz optycznie ją zmniejszają. Warto też zdecydować się na ciemniejszy kolor dolnej części kostiumu kąpielowego, aby optycznie odjąć im objętości.

Stosując się do powyższych zasad, bez większego problemu powinnaś znaleźć kostium kąpielowy odpowiedni do twojego rodzaju sylwetki. Odpowiednio dobrany strój kąpielowy z pewnością wpłynie na twoje poczucie pewności siebie, kiedy wyjedziesz na wymarzone wakacje i udasz się na długi spacer po plaży.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *