Shadow

Bransoletki Pandora jak rozpoznać oryginał?

pandora-jak-rozpoznac-oryginald

Żyjemy w czasach, w których podróbki „made in China” królują na bazarach, w centrach handlowych, a nawet w sklepach z biżuterią. Oczywiście, najchętniej podrabiane są znane marki, takie jak choćby Pandora. Zanim kupisz bransoletkę tej firmy, sprawdź, czy sprzedawca nie próbuje Ci wcisnąć podróbki. Poniższy tekst wyjaśni, jak to zrobić.

Jak poznać podróbkę?

Firma Pandora stara się, aby na każdej biżuterii znalazło się jej logo, czyli nazwa producenta – z charakterystyczną koroną nad literą „O”. Problem? Znak nie jest specjalnie skomplikowany i, co za tym idzie, umieszczenie go na podróbce nie stanowi zbyt dużego problemu. Potrzeba zatem innej metody identyfikacji – nieco bardziej skomplikowanej. Gra jest warta świeczki, biżuteria to przecież najlepszy przyjaciel kobiety. Sposób polega na sprawdzeniu jakości metalu. Choć w pierwszej chwili brzmi to dość skomplikowanie, wystarczy zapamiętać dwie zasady. Pierwsza – na srebrnej biżuterii powinna być wybita litera „S” oraz cyfry „925”. Co oznaczają? „S” to, oczywiście, skrót od słowa srebro, a 925 – określenie jego zawartości (czyli 92,5%). Jeżeli gustujesz w złotej biżuterii, wypatruj litery „G” (jak „gold” – złoto) i również trzech cyfr – „750”. Oznaczają one, naturalnie, zawartość 75% czystego kruszcu.

Uwaga – fałszywy alarm!

Jeżeli nawet patrząc przez okulary, widzisz wymienionej wyżej cyfry, ale nigdzie nie ma liter G ani S, nie wpadaj od razu w panikę. Do 2011 roku Pandora nie umieszczała na biżuterii literek identyfikujących rodzaj kruszcu. Zasada druga – złoto i srebro to nie mydło i nie zużywają się w trakcie noszenia. Dlatego też w sytuacji, gdy dostrzegasz przebarwienia, miej się na baczności, produkt na pewno okaże się fałszywy. Możesz dać sobie z nim od razu spokój.

Nauka jest po Twojej stronie!

Jeżeli chcesz mieć pewność, że zakupiony przedmiot jest oryginalny, spróbuj przeprowadzić mały eksperyment. To prostsze, niż myślisz. Po prostu włóż do torebki kawałek magnesu. Następnie, gdy masz już biżuterię w ręce, przysuń go do niej. Srebro i złoto nie będą w żaden sposób reagować. Jeżeli biżuteria zadrży choć minimalnie, oznacza to, że producent podróbki wspomagał się metalem.

A co robić, jeśli nie masz ochoty prowadzić śledztw, przeglądów i prób magnesowych? Postaw na najbezpieczniejsze rozwiązanie i kup biżuterię Pandora w którymś z autoryzowanych przez firmę sklepów online, np. Pandora e-Store http://estore-pl.pandora.net/pl_PL/PANDORA-eSTORE-PL . Na oficjalnej, polskiej stronie producenta znajdziesz całą listę salonów, w których każdy produkt jest stuprocentowo autentyczny.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *