Shadow

Gdzie wyjechać na „babskie” wakacje?

babskie-wakacje

Kto powiedział, że wakacje zawsze należy spędzać z partnerem lub z rodziną? Czasami dobrze jest postawić na totalny relaks i oderwać się od swojej szarej codzienności. Wspólny wyjazd z najlepszymi przyjaciółkami to dobry pomysł, który pozwoli zregenerować siły. Gdzie warto się wybrać?

Wyspy Kanaryjskie – kraina wiecznej wiosny

Jeśli cenicie sobie ciepłą i słoneczną, ale niekoniecznie bardzo upalną pogodę, to Wyspy Kanaryjskie okażą się idealnym miejscem na wspólne wakacje. Panuje tu wspaniała pogoda nazywana „wieczną wiosną”, a dzięki wielu propozycjom biur podróży o każdej porze roku powinnyśmy znaleźć atrakcyjny wyjazd (np. BeeFree oferuje last minute na Wyspach Kanaryjskich). Kolejną zaletą tych wyjątkowych wysp jest ich spora różnorodność – sprawia to, że każdy znajdzie optymalne miejsce dla siebie. Zwolennicy cieplejszego klimatu oraz księżycowych krajobrazów wybiorą położoną najbliżej Afryki Lanzarote, miłośnicy długich plaż Fuerteventurę czy Teneryfę. Na Wyspach nie brakuje też miejsc do uprawiania sportów wodnych oraz przepięknych rezerwatów przyrodniczych.

Grecka biesiada

Jesteście miłośniczkami dobrej kuchni oraz cenicie sobie gościnność i rodzinną atmosferę? W takim razie świetnie odnajdziecie się w Grecji, która słynie nie tylko ze starożytnych zabytków, pięknych plaż oraz egzotycznej roślinności, lecz także z niezwykłej atmosfery. Koniecznie spróbować musicie słynnych greckich przystawek, takich jak oliwki w najróżniejszych postaciach, pasty z sera feta czy „gołąbki” w liściach winogron. Chociaż kuchnia śródziemnomorska bazuje w dużej mierze na warzywach i należy do bardzo zdrowych, to na deser skosztujemy prawdziwie słodkich przysmaków – ciasteczek pełnych miodu oraz bakalii, a także nasączanych słodkimi syropami.

A może sporty wodne?

Jeżeli kochacie wypoczywać aktywnie i dbać o swoją kondycję fizyczną, to wspaniałym rozwiązaniem okaże się z pewnością urlop w Egipcie. To idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych – sprzyjają temu unikalne warunki pogodowe, a także bliskość niezwykłych raf koralowych i możliwość podziwiania niesłychanie bogatego podwodnego życia. A może wieczorem małe wyjście na miasto? W Egipcie nie brak różnego rodzaju klubów nocnych, a także zwykłych pubów, dyskotek czy po prostu restauracji. Jeżeli tylko będziemy pozostawać w miejscach typowo turystycznych, nie musimy się niczego obawiać – są one bezpieczne nawet dla kobiet podróżujących bez męskiego towarzystwa.

Po wypoczynku w ściśle kobiecym gronie wrócimy do domu wypoczęte i pełne zapału. To doskonały sposób na relaks, lecz także na zatęsknienie za tymi, których zostawiłyśmy w kraju – a to na pewno pozwoli nam jeszcze bardziej docenić najbliższych.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *