Shadow

Jakie drzwi wybrać do domu?

drzwi

Stoicie przed wyborem drzwi do domu?

Zawsze z ukończeniem budowy, nadchodzi taki moment w którym musimy urządzić nasze wnętrza. Drzwi są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia naszego mieszkania. Ich wygląd narzuca styl, jaki wybieramy do swojego otoczenia – np. nowoczesny, klasyczny, eklektyczny czy rustykalny.

Aby odpowiednio dobrać drzwi do mieszkania, należy kierować się podstawowymi zasadami kompozycji: model drzwi powinien pasować do wystroju wnętrza, a ich kolor powinien być dopasowany do koloru podłóg i mebli. W dużych wnętrzach dobrze sprawdzają się drzwi pełne, natomiast w małych – przeszklone, gdyż dobrze doświetlą nawet najciemniejsze miejsca korytarza czy przedpokoju.

Przy wyborze warto też uwzględnić to, w którą stronę powinny otwierać się nasze drzwi. Architekci często nam narzucają lub też upierają się, że ze względów bezpieczeństwa drzwi do łazienek i WC powinny się otwierać na zewnątrz. Dopuszcza się stosowanie tam drzwi składanych lub przesuwnych. W bardzo małych pomieszczeniach (schowkach, spiżarniach, składzikach) otwarcie drzwi do wewnątrz może praktycznie uniemożliwić lub znacznie utrudnić sensowne wykorzystanie pomieszczenia. Z reguły więc otwierają się na zewnątrz.

Warto sobie dobrze rozplanować ustawienie i kolorystykę drzwi przed kupnem, ponieważ wiadomo, że to dość duży wydatek, który zazwyczaj planujemy na lata. Często takie poszukiwania, ze względu na Naszą wygodę, zawężamy do miejsc znajdujących się najbliżej naszego obszaru zamieszkania. Łatwiej wtedy przetransportować dany asortyment i w razie potrzeby można go łatwo zamienić.

Często duże koncerny i hipermarkety budowlane, wabią Nas różnego rodzaju promocjami, które w rzeczywistości nie do końca okazują się korzystne, a oferowany asortyment – wadliwy i niskiej jakości. Warto się może rozejrzeć, ponieważ czasami całkiem dobry sklep budowlany z bardzo dużym wyborem asortymentu dobrej jakości, znajduje się nieopodal naszego miejsca zamieszkania. Tak jak np. ma to miejsce w Wodzisławiu Śl. gdzie znajduję się sklep budowlany „Domek” . Posiada bardzo atrakcyjne ceny i asortyment najlepszych producentów w kraju. Na dodatek jest w zasięgu ręki i posiada profesjonalny sklep internetowy, w którym można złożyć zamówienie nie wychodząc z domu – sklep można znaleźć tutaj -> drzwi wodzisław śląski.

Takie „miejscowe” sklepy budowlane, często mają więcej do zaoferowania niż niejedna znana sieciówka. Dlatego coraz częściej decydujemy się na zakup potrzebnego asortymentu w takich niepozornych „na pierwszy rzut oka” sklepach!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *