Shadow

Czym wyczyścić muszlę klozetową?

czym-wyczyscic-muszle-klozetowa

Czyszczenie muszli klozetowej dla żadnego z nas nie jest czynnością przyjemną, ale niestety jest niezbędna w utrzymaniu czystości w mieszkaniu. Istnieje wiele środków, które możemy do tego użyć, ale nie wszystkie są na prawdę skuteczne. Szczególnie może nam to sprawić nie lada problem, kiedy mamy twardą wodę, przez którą gromadzi nam się kamień w miejscu wypływu wody.

Zazwyczaj decydujemy się na produkty do dezynfekcji, o których słyszymy w reklamach, albo znajdujemy w sklepach. Mało kto zna domowe sposoby na pozbycie się brudu w toalecie. Otóż kilka sposobów na wyczyszczenie muszli klozetowej, o których możemy usłyszeć to: soda oczyszczona, ocet, sok z cytryny czy coca-cola. Zaskoczeni? To jest fakt potwierdzony przez nie jedną panią domu!

W przypadku sody oczyszczonej, należy z takiej sody w połączeniu z wodą zrobić gęstą masę, którą potem wilgotną myjką należy wetrzeć w zabrudzone miejsca. Jeśli mamy styczność z bardziej uporczywymi plamami, możemy zostawić taką wtartą masę na kilkanaście minut, po czym spłukać ją wodą. Dodatkowo soda wymieszana z octem bardzo dobrze czyści fugi pomiędzy kafelkami.

Ocet natomiast jest doskonałym specyfikiem na usuwanie rdzy. Ponadto doskonale wybiela i dezynfekuje. Dlatego za pomocą octu można poza muszlą klozetową, łatwo wyczyścić trudne plamy na kafelkach, a także osad z mydła na drzwiach kabiny prysznicowej. Należy nasączyć szmatkę octem i przetrzeć tym zabrudzoną powierzchnię.

Często stosowany do zabrudzeń jest także sok z cytryny. Ma działanie wybielające, odtłuszcza i usuwa plamy. Zmieszana z sodą lub solą może zmienić się w doskonały środek czyszczący. Gratis pozostawia nam bardzo przyjemny zapach w łazience

A co odnośnie coca-coli? Otóż wysoka zawartość kwasu fosforowego znajdująca się w coca-coli, a także pepsi usuwa wiele rodzajów brudu. Poza muszlą klozetową często używa się jej do czyszczenia starych monet, rdzy, a także do przetykania rur. Jak łatwo zauważyć – może stworzyć rewolucję nie tylko w naszym żołądku

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *