Shadow

Ferie na sportowo? Monachium dla wytrawnych graczy

ACCOR-SPONS-Sportowe-ferie-w-Monachium

Jesteś miłośnikiem sportu i uwielbiasz aktywnie spędzać czas? Interesujesz się piłką nożną i od zawsze marzyłeś, aby zwiedzić miasta, w których znajdują się Twoje ulubione kluby? Swoją podróż sportowym szlakiem rozpocznij już w nowym roku. Poznaj Monachium, wyjątkowe miejsce w Niemczech, gdzie nawet w trakcie bezśnieżnych zim można wspaniale zorganizować ferie dla siebie i rodziny.

Monachium leży w południowej części Niemiec. To stolica Bawarii, regionu pełnego barw, wspaniałych krajobrazów i… zamieszkałego przez profesjonalnych sportowców. Poznaj sekrety tego wyjątkowego miejsca.

Najszybsze sposoby, by dotrzeć do Monachium, to:

  • lot samolotem z Warszawy do Monachium, który trwa około 1,5 godziny,

  • podróż pociągiem z Warszawy do Berlina (5 godzin), a następnie jazda koleją niemiecką IEC bezpośrednio do Monachium (6 godzin).

Gdy już dotrzesz do miasta, będziesz mógł się cieszyć wspaniałymi, sportowymi atrakcjami. Podpowiadamy, jak zorganizować kilkudniowy pobyt w Bawarii.

  1. Śladami klubu sportowego Bayern Monachium

Stolica Bawarii jest znana na całym świecie przede wszystkim z tego, że to tutaj swoją siedzibę ma klub sportowy Bayern Monachium, który już 25 razy zdobył tytuł Mistrza Niemiec i 17 razy wygrał Puchar Niemiec. To głównie w tej drużynie grają sportowcy wybierani do kadry narodowej na mistrzostwa Europy.

Członkiem klubu jest także znany sportowiec pochodzący z Polski – Robert Lewandowski. Jeśli interesujesz się historią zespołu oraz polskiego piłkarza i marzysz o tym, aby na własne oczy zobaczyć miejsca ich treningu, powinieneś odwiedzić stadion Allianz Arena, należący właśnie do Bayernu.

Allianz Arena to jeden z najnowocześniejszych stadionów na świecie. Znajduje się w nim ponad 57 tysięcy miejsc siedzących, a cała budowla może pomieścić nawet 75 tysięcy osób. Stadion wyróżnia się spośród innych obiektów sportowych tego typu dzięki swojemu charakterystycznemu dachowi i fasadzie zbudowanym z cienkich, foliowych poduszek, napełnionych suchym powietrzem. Allianz Arena to największa foliowa konstrukcja świata.

  1. Tchnij w siebie sportowego ducha Monachium!

Do dziś sercu Bawarii znajduje się park olimpijski wybudowany w 1972 r. na czas letnich igrzysk, w którym możesz aktywnie spędzić czas. Spróbuj swoich sił w jeździe na łyżwach, grze w piłkę nożną, tenisa czy minigolfa. Skorzystaj także z olimpijskiego basenu, w którym rozwiniesz pływackie umiejętności.

Czy można połączyć zwiedzanie z uprawianiem sportów? Wystarczy odwiedzić park olimpijski, gdzie pracownicy organizują wspólną wspinaczkę po dachu stadionu. To wyjątkowa okazja, by obejrzeć obiekt sportowy z zupełnie innej perspektywy!

  1. Hotele w Monachium – idealne miejsca na aktywny wypoczynek

Stolica Bawarii to wymarzone miasto na zorganizowanie ferii – w dzień można korzystać z licznych atrakcji w sportowych obiektach, natomiast wieczorem najlepszym rozwiązaniem jest odprężający odpoczynek w jednym z hoteli.

  • Hotel Sofitel Munich BaerPost – znajduje się niecały kilometr od centrum miasta i 100 m od głównego dworca kolejowego. To miejsce oczaruje Cię swoją zabytkową oraz elegancką architekturą, łączącą francuski luksus z bawarską radością życia. Jako gość hotelowy będziesz mógł po całym dniu zwiedzania wypocząć w ogrzewanym basenie, saunie lub podczas odprężającego masażu.

  • Hotel Novotel Muenchen City Arnulfpark – jest zlokalizowany dwa kilometry od centrum Monachium. Miejsce w 2015 roku przeszło gruntowną renowację i dziś cieszy się bardzo dobrą sławą. W tym hotelu możesz skorzystać z centrum fitness i sauny.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *