Shadow

Drzewka owocowe sposobem na zdrowe owoce w domu

Jabko

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązujemy do zdrowia – głównym czynnikiem wpływającym na naszą kondycję jest odpowiednia, zbilansowana dieta, złożona z naturalnych składników. Możemy wyświadczyć sobie ogromną przysługę, zastępując owoce kupowane w sklepie owocami z przydomowego ogródka.

Domowe znaczy zdrowsze

Każdy wie, że owoce są obok warzyw najcenniejszymi źródłami witamin oraz mikro- i makroelementów. Niestety, bardzo często zapominamy, że owoce dostępne w sklepach hodowane są przy użyciu bardzo dużej ilości środków chemicznych, które wzmagają ich wzrost, poprawiając koloryt oraz zabezpieczają przez szkodnikami i chorobami. Chemikalia te wnikają głęboko w tkanki owocu, zwykłe obmycie skórki nie wystarczy by się ich pozbyć – w efekcie powoli zatruwają one nasz organizm. Ponadto dajemy się oszukać przekonaniu, że im większe i ładniejsze owoce, tym więcej w nich składników odżywczych. Prawda wygląda jednak zupełnie inaczej. Owoce, które kupujemy w sklepach nie dojrzewają w pełni na drzewach, lecz w chłodniach – kiedy zostają zerwane, nie mogą pobierać więcej witamin i oraz mikro- i makrolementów z drzewa, ich wielkość i wygląd jest wynikiem odpowiedniego nawożenia.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku owoców, które sami sobie wyhodujemy w domowym ogródku. Choć może nie wyglądają one tak okazale, to są zdecydowanie smaczniejsze i zawierają więcej potrzebnych nam składników odżywczych. Wszystko przez to, że w domowym ogródku nie używamy szkodliwych dla zdrowia środków chemicznych i pozwalamy owocom przejść pełen okres wegetacji. Ponadto mamy dużo większy wpływ na jakość roślin, z których zbierane są owoce – wysokiej klasy sadzonki znajdziemy w ofercie Szkółki Drzewek Waleczek.

Domowe znaczy tańsze

Od pewnego czasu na rynku owoców zauważalny jest wzrost cen. Warto mieć na uwadze, że kwoty, które widzimy na etykietach w sklepie nie są wartością jedynie owoców – większość kosztów pochłania produkcja, nawożenie, zbiór, transport, marża i podatki, same owoce stanowią właściwie niewielki procent całej ceny. Hodowanie owoców na własną rękę jest zatem dużo tańsze. Właściwie największym wydatkiem, który poniesiemy w tym przypadku, jest nasz czas – drzewka i krzewy owocowe (np. berberys) będą od nas wymagać dużo troski i cierpliwości. Jeśli jednak potraktujemy hodowlę jako hobby, z pewnością nie będzie to czas stracony. Wystarczy pomyśleć, ile zdrowia i satysfakcji przyniosą nam samodzielnie wyhodowane plony.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *