Shadow

Bangkok – egzotyczna podróż życia

bangkok

Stolica Tajlandii to egzotyczne dla Europejczyka miejsce, które przyciąga mnóstwem niespotykanych nigdzie indziej atrakcji. Znajduje się ok. 400 bogato zdobionych świątyń buddyjskich i hinduistycznych, mnóstwo lokali nocnych oraz innych miejsc rozrywkowych. Jak do tej pory wycieczki w tamte rejony kojarzone były z kolosalnymi wydatkami, zmieniło się to jednak dzięki tanim liniom lotniczym.

Jak polecieć do Tajlandii za rozsądne pieniądze?

Podróż za rozsądne pieniądze umożliwiają tanie loty, które pojawiły się jakiś czas temu. W stosunku do opłat za bilety lotnicze, jakie biorą duzi przewoźnicy, są bardzo atrakcyjne cenowo – najtańszy koszt przelotu tam i z powrotem to ok. 1550 złotych. W porównaniu z lotami po Europie może wydać się to dużą kwotą, jednak należy wziąć pod uwagę olbrzymie odległości, jakie dzielą Polskę od południowo-wschodniej Azji. Niestety, Bangkok nie jest dostępny w połączeniu bezpośrednim i podczas lotu zachodzi potrzeba skorzystania z przesiadki. Może mieć ona miejsce na Ukrainie, w Dubaju , w stolicy Kataru, mieście Doha i kilku innych portach lotniczych na trasie. Trzeba tu zauważyć, że okres oczekiwania na dalszy lot może wynieść kilkanaście godzin, warto więc zabrać ze sobą nieco więcej gotówki i korzystając z okazji zwiedzić dodatkowo miejsce postoju. Ogólny czas przelotu z Polski do Tajlandii zamyka się w czasie od 14 – 20 godzin w zależności od dnia lotu oraz linii lotniczej.

Gdzie znaleźć najlepsze oferty?

Aby znaleźć najkorzystniejsze cenowo tanie loty do Bangkoku, warto odwiedzić serwisy wyspecjalizowane w gromadzeniu ofert tanich linii lotniczych, jak np. Fru. Dzięki temu ma się w jednym miejscu wszystkie dostępne aktualnie propozycji. Warto zaplanować zakup biletu znacznie wcześniej, niż planuje się polecieć, co może wypaść bardzo pozytywnie cenowo. Bangkok nie jest może najpopularniejszym kierunkiem podróży, jednak i w jego przypadku można znaleźć co najmniej kilka ciekawych ofert. Oczywiście istnieje możliwość rezerwacji biletu poprzez wymieniony serwis, a także kilka innych opcji, np. wykupienie ubezpieczenia na czas pobytu. Dzięki temu można wygodnie załatwić wszystkie sprawy w jednym miejscu, bez konieczności przeglądania kilkunastu stron.

Jak zaplanować pobyt?

Same tanie loty do Bangkok to tylko przelot, a o pobyt na miejscu należy zatroszczyć się już osobiście. Jeżeli leci się na wycieczkę indywidualną, hotele i motele można znaleźć bez problemu w sieci. Co do atrakcji na miejscu, tu warto zapoznać się z licznymi przewodnikami i stronami dla turystów, które doradzą, jakie obiekty warto odwiedzić. Znajdujące się na nich praktyczne porady z pewnością pomogą w optymalnym spędzeniu czasu w egzotycznej stolicy Tajlandii. Oczywiście na miejscu można zawsze zmienić plany pobytu, jeżeli znajdzie się na własną rękę ciekawsze atrakcje.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *