Shadow

Baby shower – jak przygotować?

Baby shower to przyjęcie dla mamy i jej dziecka, które wyprawia się jeszcze przed porodem. Jest to więc pierwsze przyjęcia dzieciaczka, które jest jednak jeszcze tylko biernym obserwatorem.

Tradycja tego rodzaju przyjęć przywędrowała do Polski z krajów anglosaskich, gdzie jest kultywowana od bardzo dawna. Początkowo tradycja wzięła się z chęci niesienia pomocy swoim sąsiadkom w tym trudnym czasie. Przynosiły one do domu przyszłej mamy ubranka po swoich dzieciach, różne akcesoria i to zapoczątkowało dzisiejsze baby shower.

Obecnie urządzane są one z wielkim rozmachem i istnieją nawet profesjonalne firmy, które zajmują się ich organizacją. Oczywiście możemy urządzić takie przyjęcie samodzielnie i tutaj jest duża rola przyjaciółek i koleżanek, gdyż to właśnie one urządzają przyszłej mamie taką niespodziankę.

Baby shower najlepiej zaplanować na początku drugiej połowy ciąży, czyli tak około 5-6 miesiąca, gdyż młoda mama wówczas czuje się najlepiej. Nie dokuczają jej już poranne mdłości i nie jest osłabiona. Brzuszek nie jest też jeszcze zbyt duży więc nie będzie męczył ból kręgosłupa czy stóp. Na przełomie 5-6 miesiąca, kobiety w ciąży dostają mnóstwa energii, chcą działać, przygotowywać wszystko dla dziecka i warto ten czas wykorzystać na zrobienie takiej niespodzianki.

Oprócz wynajęcia Sali, czy znalezienia miejsca na imprezę, kluczową role spełniają tutaj prezenty dla mamy i jej dziecka. Zatem zaproszeni goście przynoszą ubranka, zabawki, akcesoria dla dzidziusia. Można też się umówić, zrobić listę potrzebnych rzeczy i według niej kupować prezenty. Wówczas będziemy mieć pewność, że prezenty będą trafione, nie będą się dublować a przyszła mama będzie miała już gotową wyprawkę dla dziecka.

Oprócz prezentów dla dziecka trzeba też pomyśleć o jakimś upominku dla mamy i tutaj sprawdzi się na pewno jakaś ciekawa biżuteria, perfumy czy też książka.

Przyjęcie nie może obyć się również bez zabaw i tutaj organizatorki muszą być nieco kreatywne. Zabawy powinny być związane z tematyką dziecięcą, wiec na przykład zgadywanki, konkursy kto ubierze szybciej lalkę, wyścigi i śpiewanie dziecięcych piosenek.

Wszystko z przymrużeniem oka i oczywiście z nagrodami w formie pieluszek, które będziemy potem i tak oddawać przyszłej mamie.

Więcej na temat baby shower można poczytać na naszym oddzielnym blogu – http://zorganizuj-babyshower.blogspot.com

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *