Shadow

„Asertywność w przykładach” – Dorota Gromnicka

Jak najlepiej zinterpretować asertywność? Najprościej ujmując – jest to zdolność do wypowiadania własnego zdania i umiejętność powiedzenia „nie”. Tak naprawdę każdy z nas powinien się tego nauczyć. Obecnie powstało sporo poradników, których celem jest nauka tej umiejętności. Każdy powinien żyć własnym życiem, dbać o to co ma i nie dać się tym samym zwariować innym.

Chciałabym Wam przedstawić książkę Doroty Gromnickiej „Asertywność w przykładach”, która bardzo dobrze odzwierciedla powyższą ideę. Autorka jest psychologiem i prowadzi treningi asertywności, jak i indywidualne sesje dla wszystkich tych, którzy chcą ukształtować swój asertywny tryb życia.

IMG_3219-1024x683

Książka została napisania w sposób bardzo jasny, fajnie się ją czyta. Niesie niewątpliwie przesłanie, a zarazem czyta się ją w sposób przyjemny. Autorka przedstawia nam różne sytuacje, jakie spotykają nas w życiu codziennym. Są one dość trudne, również dla osób, które uważają się za asertywne. Dlatego właśnie naprawdę warto zajrzeć w tą lekturę.

Ogromnym plusem książki jest to, iż zawiera wskazówki oraz ćwiczenia dla czytelnika, które bez problemu mogą zostać zastosowane w życiu.Zawarte są w nich przykładowe dialogi, co bardzo ułatwia czytelnikowi zrozumienie całości i uczy mówienia „nie”. Rozwiązania są podane w taki sposób, że naprawdę nie powinno być problemy, aby je zrozumieć.

Następnym pozytywem, jaki można wychwycić w książce jest to, iż każda scenka jak i dialog, są przez autorkę komentowane. Na spokojnie jest wytłumaczone dlaczego ludzie tak często chcą nam narzucać swoje zdanie i dlaczego warto mówić „nie”.

Książka „Asertywność w przykładach” jest warta polecenia z tego względu, że można w niej znaleźć dużą dawkę podejścia psychologicznego do relacji międzyludzkich. Ponad to jest pomocą do przećwiczenia ważnych rozmów z najbliższymi oraz pomoże Ci wytyczyć granice, mówić głośno o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Pewnie okaże się też pomocna w rozmowie z szefem czy znajomymi. Nauczy Cię w jaki sposób zwracać komuś uwagę, budować pewność siebie i dbać o poczucie własnej wartości. Jest to idealny poradnik dla wszystkich tych, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu na lepsze.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *