Shadow

Pomysły na biznes dla młodej mamy.

Zdarzają się sytuacje kiedy świeżo upieczona mama nie może przez dłuższy czas wrócić do pracy. Czynniki mogę być różne. Poprzez chęć zostania w domu i wychowywania samej dziecka, bo nie ma go z kim zostawiać codziennie na kilka godzin, po sytuacje bardziej ekstremalne – czyli kiedy szef nie za bardzo chce iść na nasze warunki. I wtedy jedyną możliwością jaka przychodzi do głowy jest założenie własnej działalności, czyli najprościej ujmując – biznes w domu. Czy taka forma pracy jest w ogóle opłacalna? Z całą pewnością jest to nieco trudniejsze, ponieważ trzeba posiadać dość specyficzne cechy. Mianowicie musisz mieć bardzo dobrą organizację czasu, sporą dawkę pewności siebie oraz samodyscypliny. Dodatkowym plusem jest znajomość branży, w jakiej masz zamiar zacząć działać. Tylko właśnie… co wtedy, gdy brakuje pomysłu na własny biznes? Poniżej przedstawimy kilka opcji, które być może okażą się przydatne i zgodne ze zdolnościami jakie posiadasz.

Projektowania biżuterii.

Bardzo często jest tak, że posiadamy talent do robienia bransoletek, kolczyków czy wisiorków. Tworzymy je głównie dla siebie, rodziny albo znajomych. Jeśli koleżanki chwalą nas, wracają i chcą kupować, to może oznaczać, że projekty cieszą się oryginalnością i mogą spodobać się obcym. Co za tym idzie – możemy pozyskać nowych klientów. Warto zacząć od pokazania swoich wyrobów jakiemuś sklepowi internetowemu, w celu sprawdzenia czy znajdziemy nabywców. Jeżeli będzie odzew, to naszym kolejnym krokiem powinno być uruchomienie swojego własnego sklepu internetowego, gdzie można prezentować biżuterię.

Organizacja imprez dla najmłodszych.

Idealne zadanie, jeśli tylko lubisz przebywać z dziećmi. Przebojowość, świetny humor i podejście do ludzi. Do tego kreatywność i zaangażowanie. Jeśli posiadasz te cechy, to powinnaś zastanowić się poważnie nad tym zawodem. Rozkręcanie imprezy, organizowanie konkursów czy karaoke. W Polsce coraz częściej preferuje się tego typu zabawy z udziałem najmłodszych.

Copywriter.

Nie jest to prosta sprawa, ponieważ trzeba posiadać talent pisarski, ale też mieć żyłkę marketingowca. Głównie z tego powodu, iż należy się dobrze sprzedać, musisz bowiem umieć wyróżnić się z tłumu. Na początek można zacząć od pisania bloga. Po to, żeby sprawdzić czy jest w ogóle zainteresowanie Twoim stylem przekazywania informacji. Także będzie to stanowiło bardzo dobry trening.

Social media specialist.

Jest to pomysł na biznes zza własnego biurka. Dzięki temu łączy się pożyteczne z tym, co lubimy. Firmy coraz częściej chcą ocieplać swój wizerunek za pomocą portali społecznościowych. Tutaj cechy jakie będą potrzebne to umiejętność pracy na rzecz większego dobra, bowiem trzeba kreować wizerunek danej marki, a także wyczucie smaku jest niezbędnikiem. Fajnie znać podstawy marketingu i biznesu, okaże się to pomocne w działaniu.

Drogie mamy, jak widzicie jest całkiem sporo opcji do pracy w domu. Wymieniliśmy tylko część. Pomysły mogą tak naprawdę narodzić się w głowie w każdej chwili. Trzeba tylko się zastanowić z czego jesteście dobre lub co po prostu sprawia Wam dużo przyjemności.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *