Shadow

7 rzeczy, których nie wiesz o wypożyczalniach samochodów

logo_exel

Wypożyczalnie samochodów to nadal dość nieznane miejsca. Większość z nas wie o nich tylko tyle, że można tam wynająć auto, które potem należy zwrócić. Jak więc można się spodziewać miejsca te kryją w sobie całkiem pokaźną liczbę tajemnic. Dziś pragnijmy pokazać kilka z nich.

1. Wiek samochodów

Klienci wypożyczalni samochodowych bardzo często pytają o wiek pojazdów, które znajdują się w ofercie wynajmującego. Jak się okazuje pojazdy pod tym względem bardzo się różnią. Przeglądając propozycje różnych firm można zauważyć, że są wypożyczalnie oferujące pojazdy mające maksymalnie 6 miesięcy czy rok, ale są też takie, w których średnia wieku aut jest nieco większa. Ważną informacją dla klientów jest ta, że samochody w wypożyczalniach są zawsze sprawne i najczęściej nie starsze niż 5 lat. Wyjątek stanowią samochody zabytkowe, którymi dysponują niektóre wypożyczalnie. Pojazdy te wynajmowane są zazwyczaj na specjalne zamówienie np. wożą młodych do kościoła czy na salę weselną.

2. Ilość samochodów

O tym iloma samochodami dysponuje wypożyczalnia decyduje jedynie jej właściciel. Wystarczy już jedno auto, które można udostępniać, ale zazwyczaj wypożyczalnia dysponuje co najmniej kilkunastoma pojazdami. W przypadku dużych, sieciowych wypożyczalni samochodowych ilość pojazdów sięga nawet kilkuset.

3. Sprzęt dodatkowy

Im większa wypożyczalnia samochodów, tym większy wybór dodatkowego wyposażenia samochodów. Większość wypożyczalni ma w swojej ofercie GPS, foteliki dziecięce czy łańcuchy na koła, ale to dopiero początek. Coraz więcej wypożyczalni proponuje również samochodowe odtwarzacze DVD, radio samochodowe, uchwyty na rowery, bagażniki na dach oraz wiele innych akcesoriów samochodowych.

4. Cennik usług

Cenniki usług obowiązujące w wypożyczalniach samochodowych bardzo się różnią od siebie. Każda z firm ustala je według własnego schematu. Dlatego też tak ważnym dla klienta jest dokładne zapoznanie się z ofertą kilku wypożyczalni. Dzięki temu ma on możliwość porównania cenników i warunków na jakich wynajmowane są auta.

5. Regulamin

Każda wypożyczalnia powinna posiadać regulamin, który dokładnie określa zasady wypożyczania pojazdów. W regulaminie powinny się znaleźć również takie informacje jak to kto może wynająć samochód oraz ewentualne ograniczenia w tym zakresie. Ponadto regulamin wypożyczalni powinien zawierać aktualny cennik oraz warunki naliczania wszelkich opłat. Do regulaminu wypożyczalni powinien mieć dostęp każdy chętny, stąd też najczęściej pojawia się on na stronach internetowych firmy.

6. Obsługa techniczna pojazdów

Właścicielem wynajmowanych pojazdów jest wypożyczalnia samochodów – www.exel.gda.pl, stąd też wszelkie obowiązki związane z utrzymaniem pojazdów w dobrym stanie technicznym spadają na nią. Firma wynajmująca samochody musi zapewnić regularny przegląd techniczny oraz wszelkie naprawy, których wymagają pojazdy.

7. Ubezpieczenie

Wypożyczalnia samochodów w ramach obowiązków właściciela musi również wykupić ubezpieczenie pojazdu. Jednakże pomimo ubezpieczenia, w razie zniszczenia auta w wyniku działań klienta, to wynajmujący może zostać pociągnięty do odpowiedzialności finansowej. Warto w tym miejscu podkreślić, że duża część wypożyczalni samochodowych oferuje możliwość wykupienia polisy przeniesienia skutków uszkodzenia. Jej koszt to ok. 50 zł na dobę, a w razie uszkodzenia pojazdu klient nie musi płacić za naprawę.

Każdy rodzaj działalności gospodarczej ma swoje tajniki. Jak widać również w przypadku wypożyczalni samochodów można znaleźć kilka ciekawostek, o których wiedzą tylko nieliczni.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Exel – Wypożyczalnia samochodów Gdańsk lidera branży na terenie woj. Pomorskiego

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *