Shadow

5 sprawdzonych sposobów na idealne Walentynki w Krakowie

142374177449886200

Święto zakochanych to doskonała okazja do miłego spędzenia czasu z drugą połówką. Już na długo przed 14 lutego wiele osób zaczyna zastanawiać, w jaki sposób zaskoczyć swoją ukochaną czy ukochanego. Jednym z najciekawszych pomysłów jest organizacja romantycznego wyjazdu w miejsce, gdzie randka z pewnością będzie udana i na długo pozostanie w naszej pamięci. Niekwestionowanym miejscem, cieszącym się niesamowitą popularnością wśród zakochanych par, jest Kraków. Walentynkowy dzień spędzony w tym klimatycznym mieście to doskonały sposób na udane i niezapomniane chwile tylko we dwoje.

W królewskim Krakowie na brak atrakcji narzekać nie można. Znajdzie się tu coś zarówno dla fanów historii i zabytków, jak też miłośników kultury i sztuki, nie zapominając o aktywnym spędzaniu czasu. Co wybierzemy na Walentynki? To już zależy od naszych osobistych preferencji.

Romantyczne zwiedzanie z atrakcjami

Świetnym pomysłem na rozpoczęcie Walentynkowego pobytu w Krakowie jest romantyczny spacer połączony ze zwiedzaniem. Kogo z nas nie wzruszają urocze chwile spędzone na Rynku Głównym, przy wtórze dobrze znanego, krakowskiego hejnału? Już w najbliższych okolicach samego rynku można wymienić co najmniej kilkadziesiąt atrakcji, które koniecznie trzeba zaliczyć. Nie sposób jednak to wszystko ogarnąć tylko w jeden dzień, można zaś wybrać kilka z nich – specjalnie na Walentynki.

Ciekawym pomysłem jest spacer najbardziej znaną trasą turystyczną w Krakowie – Drogą Królewską. Zobaczyć tam można między innymi Bramę Floriańską, Barbakan, Bazylikę Mariacką, Sukiennice, Kościół Franciszkanów, Pałac Biskupów wraz ze słynnym „oknem papieskim”, a także jedną z najbardziej urokliwych krakowskich ulic – Kanoniczą. Droga Królewska prowadzi prosto na Wzgórze Wawelskie, które także jest obowiązkowym punktem do zaliczenia, chociażby tylko „przelotem”. Na zainteresowanych dokładnym zwiedzaniem Wawelu czekają ekspozycje stałe takie, jak: Komnaty Królewskie, Apartamenty Królewskie, Skarbiec, Zbrojownia, Sztuka Wschodu czy Wawel Zaginiony.

Wielbicielom spacerów w otoczeniu natury z pewnością spodoba się propozycja przechadzki dookoła rynku słynnymi krakowskimi Plantami. Zimową porą, Planty otulone białym puchem są jeszcze bardziej urokliwe. Spacer malowniczymi alejkami, wśród zaśnieżonych drzew i krzewów, pośród pomników, altanek i ławeczek to gwarancja chwil pełnych romantyzmu i refleksji.

Nie lada gratką dla wielu zakochanych par jest również spacer wzdłuż Bulwarów Wiślanych. To miejsce, które cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Krakowa, stanowiąc modny i przyciągający punkt wypoczynkowy. Liczne alejki spacerowe oraz ścieżki rowerowe sprzyjają rekreacji. Zimą, dodatkową atrakcją nad Wisłą są łabędzie, które chętnie podpływają do brzegu.

Coś słodkiego i rozgrzewającego

Trudno znaleźć osobę, która nie lubi czekolady. Dla wielu kojarzy się ona z miłością i szczęściem. Będąc na krakowskim rynku zimą warto odwiedzić miejsce niezwykłe, a mianowicie – Pijalnię Czekolady Wedel. Często mamy problem z wyrażeniem swoich uczuć za pomocą słów. Słodki, czekoladowy upominek czy też filiżanka gorącej czekolady to najlepszy dowód na to, że druga osoba jest nam szczególnie bliska. Jest to ponadto świetna okazja do rozgrzania się po długim i mroźnym walentynkowym spacerze.

Seans dla zakochanych w małym kinie

Równie atrakcyjną propozycją na randkę walentynkową jest seans w małym, krakowskim kinie. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku kina znajdujące się w ścisłym centrum – na rynku lub w jego okolicach. Wielkim zainteresowaniem w Krakowie cieszy się Kino ARS oraz Kino Pod Baranami. Ukochana osoba i dobry film to nie tylko idealne połączenie. To także rewelacyjna opcja na spędzenie czasu pomiędzy długim spacerem a romantyczną kolacją.

Kolacja przy świecach i muzyka na żywo, czyli coś dla ciała i coś dla ducha

Wiele osób nie wyobraża sobie udanych Walentynek bez romantycznej kolacji przy świecach. Coś w tym jest, bowiem na ten niepowtarzalny wieczór prawie każda restauracja przygotowuje specjalną ofertę i wyjątkowe menu dla zakochanych. Będąc w okolicach nadwiślańskich bulwarów, bardzo dobrym pomysłem na spędzenie takich romantycznych chwil jest odwiedzenie ciekawej restauracji Cafe Oranżeria z przepięknym tarasem widokowym, z którego podziwiać można wspaniałą panoramę Krakowa. Na samym Rynku Głównym czy w jego okolicach również nie brakuje miejsc, gdzie można zjeść walentynkową kolację. Warto jednak wcześniej zorientować się i dokonać ewentualnej rezerwacji miejsca z racji na prawdopodobne ogromne zainteresowanie.

Po kolacji doskonałym pomysłem jest wysłuchanie koncertu na żywo. Kultura i muzyka w Krakowie jest na bardzo wysokim poziomie i nie ma problemu ze znalezieniem lokalu, gdzie w danym dniu odbywa się koncert. Do takich miejsc zaliczyć można chociażby popularny klub Alchemia na krakowskim Kazimierzu.

Walentynkowy nocleg w komfortowym apartamencie

Obowiązkowym i absolutnie najważniejszym elementem każdego walentynkowego wyjazdu jest romantyczny nocleg. Jeżeli poszukujesz idealnego miejsca na Walentynki – już teraz zamów nocleg w Krakowie i miej pewność, że Twój romantyczny pobyt w królewskim mieście będzie w stu procentach udany – od początku do końca. Wieczór tylko we dwoje zawsze ma swój magiczny klimat – zwłaszcza będąc poza domem – dlatego tak istotne jest, aby zadbać o piękny i komfortowy apartament, w którym zakochana para będzie czuła się doskonale, a miłość będzie rozkwitać.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *