Shadow

Życzenia na Boże Narodzenie

141873912620469100

Dużymi krokami zbliża się do nas wyczekiwany czas Świąt Bożego Narodzenia. Co to dla nas oznacza? To na pewno spotkania rodzinne, moc prezentów i świątecznych życzeń. Nikt chyba nie zaprzeczy, że klimat świąteczny jest specyficzny i magiczny, a także temu, że mimo mroźniej pogody o tej porze roku, jest bogaty w ciepło – ciepło rodzinne. W te dni absolutnie nie możemy zapominać o naszej rodzinie, a także o przyjaciołach, by przynajmniej myślami być razem z nimi. Zawsze możemy wysłać ich chociażby maila czy SMS-a życząc im wszystkiego co najlepsze na te święta.

Jak co roku

Święta Bożego Narodzenia są dla nas zazwyczaj najbardziej charakterystyczne. Wspólne strojenie choinki, wieszanie światełek, bombek, wspólne pieczenie ciasteczek czy kolacja wigilijna jest zawsze dla nas momentem wielu wspomnień z dzieciństwa, które kojarzą nam się ze szczęściem i rodzinnym ciepłem. Pojawiają się nie tylko świąteczne porządki i dekoracje, ale także wiele nowych postanowień i planów na przyszły rok. Wierzymy, że „jaka Wigilia taki cały rok” oraz w to, że zwierzęta w tym dniu przemawiają ludzkim głosem. Tradycji bożonarodzeniowych jest wiele, minimalnie różnią się one w zależności od regionu, w którym mieszkamy, ale wszędzie mają taką samą moc.

Tradycja

Istnieje także wiele przesądów dotyczących Świąt Bożego Narodzenia. Wszyscy znamy chowane pod talerzem łuski karpia czy pieniądze, a także sianko pod obrusem. Wszystko to wróży dobrobyt i zdrowie na przyszły rok. Bardzo popularną tradycją jest też zostawianie jednego miejsca wolnego dla przybyłego gościa, a także dzielenie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Wszystko to związane jest z tradycją, którą przekazuje nam Kościół. Jej pielęgnowanie jest bardzo ważne, dlatego przekazujmy je z pokolenia na pokolenie, żeby wśród codziennego pędu gdzieś nie zaniknęły i nie zostały przekazane dalej.

Pamiętajmy o bliskich

Czasy się zmieniają, ale tradycja wciąż pozostaje. Co prawda świąteczne pocztówki aktualnie coraz częściej zostają zamienione w SMS-y, e-kartki i e-maile, ale wciąż tradycja ma swoje miejsce. Warto wspomnieć, że ma ona swoje korzenie już w wieku XIX, kiedy to Sir Henry Cole zamówił drukowane kartki już z życzeniami, by móc je rozesłać do bliskich. My także w te święta nie zapominajmy o naszych bliskich, do którym także warto podesłać świąteczne życzenia. Można napisać własne życzenia, od serca, bądź skorzystać z gotowych wzorów, które można znaleźć na www.iwoman.pl/zyczenia/zyczenia-bozonarodzeniowe.html.

Przeanalizuj cały rok

Warto jest jednak zwrócić uwagę na to, że co roku jesteśmy coraz starsi i bogatsi w doświadczenia, dlatego warto jest usiąść i przemyśleć sobie cały miniony od ostatniej Wigilii rok Przeanalizować co się zmieniło, a co jeszcze powinno się zmienić. Warto zwrócić uwagę na to, że jest to czas, kiedy wszyscy stajemy się łagodniejsi, dlatego może akurat to jest najlepszy czas na zaprzestanie wszelkich sporów? Czasem może zwykły SMS ze świątecznym życzeniem załagodzić powstałe konflikty i potrafi odbudować gdzieś zatracone relacje. Wydaje mi się, że lepszej okazji wśród całego roku na to nie ma!

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *