Shadow

„Źródło nadziei”- reżyseria: Russell Crowe.

„Źródło nadziei to film powstały na kanwie scenariusza Andrew Anastasiosa i Knighta. Jest to debiut reżyserski Russella Crowe z 2014 roku. Amerykańsko-austriacko-turecka produkcja otrzymała aż pięć nominacji do tego rocznych Oscarów, nagrodę za najlepszego drugoplanowego autora, za kostiumy i nagrodę za najlepszy film roku.
Jest to film z gatunku dramatu wojennego, który opowiada bardzo romantyczną, a zarazem tragiczną historię farmera Connora. Akcja filmu rozgrywa się w 1919 roku w Australii. Ciężkie życie na farmie, susza, śmierć żony i zaginięcie synów to tylko niektóre z kłopotów głównego bohatera. Gdy wyrusza na poszukiwania synów, którzy zaginęli podczas bitwy na Galliopli, pokazuje swoją miłość do rodziny, szacunek, a także hart ducha i niezwykłą odwagę. Tytułowy bohater to prawdziwy twardziel, który wbrew wszystkiemu chce odnaleźć swoich synów, a jednocześnie pragnie dotrzymać obietnicy danej swojej żonie. Z jednej strony, zatem oglądamy zmagania z ciężkim życiem na farmie, chorobą psychiczną i samobójczą śmiercią. Z drugiej zaś mamy śmierć na polu walki i miłość rodzicielską.
Zobaczymy zatem ciekawe i bardzo trudne osobowości, uwikłane w doczesne problemy i jednocześnie trudną sytuację polityczną, w którą są z racji swojego pochodzenia wtłoczeni niejako na siłę.
Warto obejrzeć tą propozycję chociażby ze względu na ciekawą obsadę. W filmie zobaczymy między innymi: Russella Crowe, Jaia Courtneya, Olge Kurylenko, Isabel Lucas, Damona Herrimana i Megan Gale.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *