Shadow

„Biała jak mleko, czerwona jak krew”- reżyseria: Giacomo Campiotti.

Produkcja skierowana w szczególności do młodzieży. Film fabularny z 2013 roku, który początkowo wydaje się lekki i komediowy, to jednak porusza tematy ciężkie i niekoniecznie dotyczące tylko młodzieży. Jest to ekranizacja znanej powieści Alessandra D’Avenii.

Akcja filmu rozgrywa się w szkole licealnej, gdzie dochodzi jak to zwykle bywa do pierwszych miłości, fascynacji, strachu, nieśmiałości, wzruszeń i zdrad. Dochodzi do tego ciężka choroba jednej z głównych bohaterek oraz wspomniany już wcześniej wątek miłości i przyjaźni. Autorzy filmu połączyli tutaj elementy humorystyczne z elementami dramatycznymi, czyli tak jak to bywa w prawdziwym życiu.

Choć produkcja prosta, lekka, to zawiera pewne przesłanie nie tylko do młodzieży, ale do wszystkich ludzi. Samoistnie narzucają się tutaj znane słowa: „ spieszmy się kochać ludzi…”

I tak dokładnie jest w tym filmie, gdzie główny bohater, zakochany po uszy w swojej koleżance ze szkoły, wstydzi się i boi wyznać, co do niej czuje. Gdy decyduje się na ten krok, to dowiaduje się o jej strasznej chorobie.

Choć film dość przewidywalny i łatwo od samego początku odgadnąć jego zakończenie, to jednak warto sięgnąć po tę pozycję i zastanowić przy tym nad naszym tempem życia. Czy może w pośpiechu zapominamy o czymś ważnym lub o kimś?

Główne role w tej produkcji przypadły młodym aktorom, mało jeszcze znanym w świecie aktorskim. Możemy zobaczyć w obsadzie między innymi: Filippo Scicchitano, Aurora Ruffino i Romolo Guerreri.

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *