Shadow

Zapraszamy gości weselnych

Przygotowanie ślubu i wesela wiąże się z wieloma obowiązkami i dużym stresem dla całej rodziny. Dlatego też coraz częściej zatrudniamy profesjonalne firmy, którym zlecamy organizację tego wydarzenia. Wówczas para młoda i rodzina uczestniczy tylko w najważniejszych wyborach i głównie zajmuje się wyborem sukni, strojów a także zapraszaniem gości.

Choć to para młoda w dzień ślubu jest najważniejsza, to jednak przyjęcie weselne organizujemy dla gości, czyli dla przyjaciół, rodziny i znajomych. Aby goście dopisali i przybyli na wesele, to odpowiednio wcześnie musimy ich o tym wydarzeniu powiadomić. Jak to zazwyczaj bywa w każdej rodzinie, wszyscy o planowanym ślubie wiedzą jeszcze przed wręczeniem oficjalnych zaproszeń, zawsze trzeba jednak pamiętać o tym, że mimo tego wszyscy muszą takowe zaproszenia otrzymać.

W dobrym guście jest doręczenie zaproszeń przynajmniej na dwa miesiące przed planowanym terminem uroczystości, szczególnie, gdy dotyczy to dalszej rodziny, czy znajomych mieszkających w dużej odległości od nas.

Na zaproszeniu warto podać termin, do którego wszyscy powinni określić się czy przybędą na uroczystość, czy też z jakiś względów nie będą mogli. To znacznie ułatwia organizację przyjęcia i obniża koszty.

Bez względu na to, jaki wzór zaproszeń wybierzemy, czy będą to gotowe druki czy też własnoręcznie wykonane i zrobione bileciki, ważne, aby były eleganckie, czytelne i schludne. Muszą posiadać wyraźnie napisaną datę i godzinę ślubu i przyjęcia oraz podane miejsce ceremonii. Idealnie jest, gdy państwo młodzi osobiście wręczają zaproszenia, jednak w przypadku dużych odległości mogą być również wysłane pocztą, jednak tutaj trzeba pamiętać o tym, aby taki ważny list nadawać w trybie poleconym.

Gdy zaproszenia wręczamy osobiście, to mogą być one zapakowane nieco inaczej niż w tradycyjne koperty. Ciekawie wyglądają zapakowane w ozdobne pudełeczka czy koszyczki. Tutaj wszystko zależy od wyobraźni i inwencji twórczej państwa młodych.

Warto również pamiętać o tym, aby dopasować zaproszenia do stylu przyjęcia i do ozdób, które będą cieszyć oko naszych gości podczas wesela i ślubu.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *