Shadow

Jak zorganizować wesele i nie zbankrutować?

Wesele to zazwyczaj wielkoformatowe przedsięwzięcie, które pochłania mnóstwo pieniędzy. Co jednak zrobić, gdy nie dysponujemy zbyt wielką kwotą a mimo to chcemy urządzić przyjęcie dla najbliższych?

Wesele najczęściej organizują dzieciom rodzice, choć oczywiście zdarzają się przypadki, że młodzi sami muszą ponieść wszystkie koszty. Wówczas jest bardzo trudno, gdyż koszt przyjęcia weselnego i całego ślubu jest bardzo kosztowny.

Przygotowania do organizacji wesela rozpoczynamy od zaplanowania budżetu, jakim dysponujemy i od tej pory robimy wszystko tak, aby w nim się zmieścić. Nieco wcześniej rozpoczynamy wszystkie przygotowania, gdyż poszukiwanie tańszych zamienników może potrwać nieco dłużej.

Oszczędzić możemy praktycznie na wszystkim, począwszy od wyboru miejsca na przyjęcie, a skończywszy na ubraniach dla pary młodej. Zatem przystępujemy do wybrania miejsca na ślub i wesele i tutaj mamy od niedawna ułatwione zadanie, gdyż możemy organizować ślub w każdym wybranym przez siebie miejscu. Zatem jeżeli planujemy ślub w miesiącach letnich, to możemy wszystko urządzić pod chmurką. Zaoszczędzimy tutaj sporo gotówki, gdyż wynajem profesjonalnych sal sporo kosztuje. Oczywiście trzeba zabezpieczyć się na wypadek deszczu czy wiatru, zatem konieczne będzie zrobienia zadaszenia i postawienie wielkiego namiotu dla gości. Zarówno namiot jak i całe otoczenie ozdabiamy ręcznie wykonanymi drobiazgami i nie zatrudniamy firmy dekoratorskiej. O pomoc możemy poprosić znajomych i rodzinę, wówczas cała praca pójdzie szybko i sprawnie.

Oszczędzić dość sporo można również na cateringu, tylko tutaj potrzeba trochę rąk do pracy i trochę znajomości sztuki kulinarnej. Trzeba też wcześniej zaplanować całe menu i odpowiednio wcześniej rozpocząć przygotowania. Pracy będzie sporo, jednak suma zaoszczędzona dość znaczna.

Kolejna kosztowna sprawa dla państwa młodych to stroje ślubne i tutaj warto pofatygować się do wypożyczalni. Tutaj za naprawdę niewielkie pieniądze możemy wypożyczyć zarówno modne garnitury, fraki czy piękną suknię ślubną.

Na powyższych przykładach wyraźnie widać, że zaoszczędzić można na każdym etapie przygotowania wesela, trzeba jednak poświęcić temu wówczas o wiele więcej czasu i wysiłku.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.