Shadow

Wybierasz akcesoria łazienkowe? Przeczytaj to, zanim ruszysz na zakupy

bathroom-335748_1280

Ułożyłeś już terakotę, zainstalowałeś kompletny system oświetleniowy LED, zamontowałeś miskę ustępową i umywalkę? Teraz czas na wybór spośród akcesoriów łazienkowych, którymi wyposażysz wnętrze.

Wybór akcesoriów nie powinien być dziełem przypadku

Na chwilę zanim zdecydujesz o wyborze akcesoriów łazienkowych powinieneś wprost określić swoje oczekiwania wobec:

  • kolorystyki i sposobu wykończenia,
  • funkcjonalności (ergonomii),
  • trwałości na eksploatację.

Uważaj na akcesoria łazienkowe drugiej kategorii

–   Nie sugeruj się wyłącznie kryteriami wizualnymi. Do produkcji niskiej jakości akcesoriów łazienkowych wykorzystuje się materiały drugiej kategorii, a w tym m.in. stal niezabezpieczoną antykorozyjnie oraz wrażliwe na detergenty tworzywa sztuczne, które matowieją pod wpływem działania mydła i podstawowej chemii czyszczącej – mówią nam eksperci sklepu Sanco Design.

 

1. Kolorystyka i sposób wykończenia:

Każda łazienka wymaga innego sposobu wykończenia akcesoriów łazienkowych:

  • Łazienka klasyczna: w małych, klasycznych łazienkach świetnie sprawdzą się akcesoria wykończone na wysoki połysk o prostych kształtach, które dają optyczne złudzenie przestrzeni. Większe, ale nadal tradycyjne łazienki mogą być uzupełnione w akcesoria o matowej powierzchni przypominającej szczotkowane aluminium.
  • Łazienka stylizowana glamour: wybieraj spośród serii utrzymanych w stylu retro. Ciekawym wyborem okaże się utleniany mosiądz lub akcesoria z powłoką przypominającą miedź antyczną.
  • Łazienka stylizowana modernistyczna lub ekskluzywna: łazienki modernistyczne wymagają akcesoriów wykonanych na wysoki połysk przy uwzględnieniu podstawowych brył geometrycznych. Z kolei jeśli wymagasz ponadprzeciętnych wrażeń estetycznych, możesz wybierać spośród produktów posrebrzanych i pozłacanych oraz tych uzupełnionych o szlachetne kamienie.

 

2. Funkcjonalność (ergonomia): komfort użytkowania przede wszystkim

Dobre akcesoria łazienkowe powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby nie sprawiały trudności w codziennej pielęgnacji, a przy tym były poręczne i łatwe w eksploatacji. I tak np., jeśli urządziłeś swoją łazienkę w stylu glamour, prawdopodobnie zakochałeś się w kryształowych mydelnicach i lustrach z masywnymi, rzeźbionymi ramami.

Problem w tym, że kryształ jest nie tylko ciężki i podatny na stłuczenia, to kiepsko znosi długotrwałe działanie detergentów. Na jego powierzchni każdy zaciek i osad mydlany będzie wyraźnie wyeksponowany, co o oznacza, że regularne czyszczenie łazienki zajmie ci znacznie więcej czasu niż dotychczas. Podobnie zresztą ze stylizowanymi ramami luster, które mimo że rzeczywiście prezentują się oryginalnie, to na ich powierzchni chętnie osiada kurz i inne zanieczyszczenia.

 

3. Trwałość na eksploatację: korozja wygląda nieestetycznie

Wybieraj spośród mydelnic, uchwytów na ręczniki i stojaków, które są w 100% odporne na długotrwałe działanie wilgoci. Korozja jest nie tylko nieestetyczna, to jej zacieki mogą trwale zabarwić wannę, brodzik kabiny prysznicowej, a nawet ceramiczny zlew i płytki.

 

– –

Materiał przy współpracy z przedstawicielami sklepu Sanco Design.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *