Shadow

Zdrowa dieta twojego niemowlęcia

Pewnie już jesteś na tyle wyedukowaną mamą, ze wiesz doskonale z czego się powinna składać dieta twojego niemowlęcia, aby mogło się rozwijać zdrowo i prawidłowo. Nie ma więc takich rzeczy, o których tobie nie wiadomo. Znasz się na witaminach, wiesz, gdzie jest za dużo cukru i ile soli powinien twój Maluszek spożywać w ciągu dnia. Gratulacje, mamo. Zasługujesz na pochwałę i nieraz pewni już ją usłyszałaś. Nagrodą jest to, ze masz słodkiego bobasa w domu, zdrowego i zawsze uśmiechniętego.

Każda mama czy tato może mieć wpływ na to, jak się będzie rozwijać ich dziecko. To rodzice kreują w dziecku pierwsze wzorce żywieniowe. Jeśli nasze niemowlę widzi na przykład, że rodzice czy reszta rodziny je w pospiechu czy to obiad czy kolację, to i ono potem będzie miało podobne podejście do jedzenia. To samo tyczy się sytuacji, kiedy rodzice spożywają słodycze, niezdrowe przekąski. Zapewne i dziecku są one podawane, zatem nie ma wątpliwości co do tego, jak będzie się odżywiać nasze dziecko w przyszłości. Dlatego, tak alarmują stale lekarze rodzicom, aby najbardziej oni dawali dzieciom dobry przykład. Już nawet od czasu, kiedy dziecko jest noworodkiem.

Nie dawajmy mu wody z cukrem, nie napychajmy jedzeniem ponad wskazaną miarę. Dzieci teraz bardzo szybko chorują na nadwagę. W wieku przedszkolnym czy szkolnym już widzimy dzieci niesprawne ruchowo, które są otyłe. Dziecko otyłe, z nadwagą ma problemy w szkole, jest szykanowane przez otoczenie, czuje się źle, ponieważ wciąż czuje się inne, gorsze. W dziecięcym świecie nie ma jeszcze zrozumienia i tolerancji. Dlatego, dla rodziców powinna się zapalić czerwona lampka. W wieku dziecięcym jest jeszcze sporo czasu, aby dziecko mogło się nauczyć prawidłowego odżywiania. W przyszłości na pewno podziękuje za to swoim rodzicom.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *