Shadow

Meble zgodne z Twoimi wymaganiami

karton_gips

Obecnie bez żadnego problemu możemy w przeciągu jednego dnia wymienić wyposażenie całego mieszkania – ilość sklepów meblowych jest ogromna a część z nich działa także w internecie. Ich oferta jest pod wieloma względami zróżnicowana, dlatego mogło by się wydawać, że gusta każdego z nas są w pełni zaspakajane. Ale czy do końca na pewno tak jest?

I tak i nie. Na pewno oferta sklepów meblowych spełnia oczekiwania osób poszukujących tradycyjnych, uniwersalnych i mieszczących się w obowiązujących trendach mebli. Coraz więcej jest także sklepów oferujących nieco ekskluzywniejszy produkt – przeznaczony przede wszystkim dla osób o nieco wysublimowanym guście. I choć cena takich produktów jest zazwyczaj wyższa, to znajdują one nabywców.

Z drugiej strony jest grupa konsumentów, która nie lubi uniwersalnych rozwiązań i stawia przede wszystkim na indywidualność. Oni również są klientami wyżej wspomnianych sklepów z ekskluzywnymi produktami, ale dodatkowo inwestują w meble, których nie można kupić w handlu. Meble takie robione są zazwyczaj na zamówienie z płyt meblowych. Na rynku działa wiele firm specjalizujących się właśnie w budowaniu szaf, mebli kuchennych czy też biurowych z drewna i w stylu zaproponowanym przez klienta. Dzięki temu klienci mogą być pewni, że nie zobaczą swojego projektu w innym domu.

Innym pomysłem, który pozwoli na wykreowanie „nietuzinkowych” mebli, jest zbudowanie ich z płyt karton gips. Choć płyty gipsowo-kartonowe kojarzone są przede wszystkim z pracami wykończeniowymi – montażem ściany działowej, sufitów podwieszanych czy zabudową poddaszy, warto również znać ich inne zastosowanie. Doskonale sprawdzają się w sytuacji, kiedy zależy nam właśnie na przykład na postawieniu oryginalnej meblościanki albo na wykonaniu półek na książki w ścianie. Ich zaletą jest możliwość wykończenia wieloma materiałami, farbą dowolnego koloru, tapetą lub inną okładziną. Dodatkowo wzbogacone oprawami LED dodają wnętrzu efektywnego wizualnego wykończenia.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *