Shadow

Wiosenne płaszcze – co wybrać?

Słońce już coraz wyżej, dni coraz dłuższe a roślinność powoli budzi się do życia. Są to niewątpliwie pierwsze oznaki nadchodzącej wiosny. Choć temperatura nas jeszcze nie rozpieszcza, to jednak z dnia na dzień jest coraz lepiej, czas, więc pomyśleć o zrzuceniu ciężkich, zimowych okryć i pomyśleć o czymś lżejszym. Zastanówmy się zatem nad tym, co wybrać dla siebie wśród tych bogatych i kolorowych propozycji w naszych sklepach?

W sklepach pojawiły się już wiosenne propozycje, warto, więc wybrać się na rekonesans i zakup nowego płaszczyka. Co zatem wybrać dla siebie? Spokojny beżowy czy też szalony- różowy? Owersizowy czy też klasyczny i dopasowany?

Faktycznie u projektantów światowych marek i w naszych, sieciówkach prawdziwy zawrót głowy, zarówno ten kolorowy jak i fasonowy. Jednak wbrew pozorom jest to dobre, gdyż każdy z nas dopasuje coś odpowiedniego do siebie, swojego typu sylwetki i urody, a także do okazji.

W tym sezonie wiosennym powracają płaszczyki szlafrokowe, czyli takie, które nie posiadają guzików, tylko są wiązane w pasie paskiem. Od wcześniejszego sezonu różni ten model długość, gdyż przed kilkoma sezonami nosiliśmy takie płaszczyki krótkie, a obecnie najmodniejsza długość to taka przed kolana, ewentualnie do połowy uda.

Kolejny fason modny w tym sezonie, to klasyczny, garniturowy model a guziki, z profilowaną i zwężaną nieco talią. Idealnie pasuje zarówno na wielkie wyjścia, do biura do eleganckich stylizacji, a także, na co dzień do dżinsów czy też krótkich spódniczek.

W bardzo wielu sklepach spotkamy również płaszcze- narzutki, które nie posiadają ani guzików ani też paska. Nosimy je luźno, rozpięte i jest to styl, który bardzo odmładza i dodaje romantyzmu. Pamiętajmy jednak, że ten właśnie model poszerza sylwetkę, dlatego pasuje do osób smukłych i wysokich.

Kolory wiosennych płaszczyków są idealne wręcz na tę porę roku. Zatem mamy mocny róż, a właściwie fuksję, żółty- miodowy, złamane zielenie i błękity. To są nowości, jeżeli chodzi o kolory w tym sezonie. Oczywiście nie brakuje klasycznych beżów, szarości czy też czerni. Są to kolory, które modne są zawsze i naprawdę warto taki płaszczyk mieć w swojej garderobie. Pasuje do wszystkich strojów, do każdej okazji i każdego nastroju. Wystarczy dodać kolorową i stylową apaszkę, ciekawe okulary, torebkę i mamy gotową stylizację.

Jeżeli nie dysponujemy odpowiednimi funduszami na zakup nowego płaszczyka, to przejrzyjmy swoją szafę, a na pewno znajdziemy tam modele z poprzednich sezonów, które wpisują się w obecne trendy.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *