Shadow

Jak przygotować skórę do wiosny?

Wiosna już puka od naszych drzwi, czas więc pomyśleć nie tylko o odświeżeniu garderoby, ale przede wszystkim o odświeżeniu swojej skóry.

Zimową porą nasza skóra jest narażona na cały szereg niesprzyjających czynników, które sprawiają, że jest ona przesuszona, zmęczona, blada, szara, pełna wyprysków, zanieczyszczeń i podrażnień.

Do tej złej kondycji przyczynia się zmienna i zimna aura, przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach i brak promieni słonecznych. Niestety dochodzą do tego jeszcze nasze zaniedbania, gdyż statystyki wyraźnie pokazują, że zimową porą o wiele mniej dbamy o swoją skórę. Nie jest postępowanie prawidłowe, gdyż potem ciężko nadrobić te zimowe miesiące i doprowadzić skórę do idealnego stanu.

Zastanówmy się, zatem nad tym, jak zabrać się do tych wiosennych porządków?

Przede wszystkim kompletujemy potrzebne akcesoria: peelingi, maseczki, balsamy, tarki, pilniczki itp. Choć zapewne w swojej łazience każda kobieta posiada takowe, to przynajmniej raz w roku i może to być właśnie w ramach wiosennych porządków, sprawdzamy przydatność naszych kosmetyków i sprawdzamy, co trzeba dokupić. Gdy już jesteśmy przygotowane do zabiegów to zamieniamy łazienkę w małe, domowe spa.

Wszelkie zabiegi na ciało czy twarz rozpoczynamy od dokładnego peelingu. Powinno się go wykonywać regularnie i przynajmniej raz w tygodniu. W ciało wcieramy peeling gruboziarnisty, a do skóry twarzy delikatniejszy, taki o drobnej konsystencji.

Pamiętajmy, aby nigdy nie pomijać tego etapu, gdyż skóra oczyszczona i pozbawiona martwego naskórka będzie gładsza, zdrowsza, nie będzie miała przebarwień i będzie o wiele lepiej przyjmować składniki odżywcze z kremów i balsamów.

Po oczyszczeniu skóry twarz przemywamy tonikiem i nakładamy odżywczą i regenerującą maseczkę. W tym samym czasie warto wklepać w całe ciało ujędrniający balsam i zawinąć się w folię spożywczą. Na koniec nakładamy na dłonie grubą warstwę kremu natłuszczającego i zakładamy bawełniane rękawiczki. Tym sposobem za jednym zamachem odżywimy całe ciało i nie będziemy musiały tracić więcej czasu.

W takim opatrunku odpoczywamy przy dobrej herbatce i ciekawej lekturze. Po upływie pół godziny odwijamy filię, wklepujemy w skórę resztki balsamu i zmywamy z twarzy maseczkę. Wklepujemy tonik i nakładamy na twarz krem odżywczy.

Gdy poddamy naszą skórę zarówno twarzy, ciała i dłoni takim zabiegom przynajmniej dwa razy n tydzień, a codziennie nie będziemy zapominać o zmywaniu makijażu, o wklepywaniu odżywczego kremu i balsamu, to nasza skóra bardzo szybko odwdzięczy się nam i będzie wyglądać zachwycająco.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *