Shadow

Wesele w plenerze.

Od niedawna prawo polskie pozwala na organizowanie ślubu w dowolnie wybranym miejscu przez parę młodych. To znacznie ułatwia organizację nietypowych uroczystości, gdyż dotąd trzeba było najpierw wziąć tradycyjnie ślub w Kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego i dopiero sama uroczystość weselna mogła być organizowana w plenerze. Obecnie mamy w tym wolną rękę, zatem śmiało można organizować w jednym miejscu zarówno ślub jak i wesele.

Wesele w plenerze marzy się niejednej młodej parze. Jednak żyjemy w takiej szerokości geograficznej, że nawet w środku lata nigdy nie jesteśmy pewni pogody. W każdej chwili może przyjść załamanie pogody, może spaść deszcz i zacząć nieprzyjemnie wiać. Zatem zastanówmy się jak zorganizować wesele w plenerze, aby obyło się bez niespodzianek.

Przede wszystkim wesele w plenerze jest możliwe jedynie w ciepłych miesiącach, gdyż inaczej goście zmarzną i nie będzie nikomu przyjemnie. Pamiętajmy jednak o tym, że nawet w lecie może spaść deszcz, czy zerwać się burza. Musimy mieć więc przygotowaną jakąś alternatywę lub po prostu przygotować dobre zadaszenie. To idealny pomysł, gdyż nie będziemy drżeć i się martwić, jaka to będzie pogoda na drugi dzień. Zatem dobry dach nad stołami i nad miejscem do tańca to podstawa. Ponadto warto mieć również przygotowane osłony na boki, gdyż może zerwać się burza i wówczas nawet dach nie pomoże. Muszą być osłony, które całkowicie zasłonią miejsce imprezy i utworzą taki wielki namiot. Na początku oczywiście te boki mogą być zwinięte i schowane, dopiero w razie niepogody rozwijamy i mamy zapewnioną ochronę.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.