Shadow

We dwoje w romantycznej Grecji

zakynto

Grecja to jeden z popularniejszych kierunków podróży. Jeżeli zamierzasz wyjechać tam z osobą towarzyszącą na romantyczny urlop, sprawdź, które miejscowości idealnie się do tego nadają.

Popularność Grecji nie powinna dziwić – słońce, szerokie, piaszczyste plaże, ciepła i czysta woda, smakowita kuchnia, przystępne ceny… Zalety kraju położonego na krańcu Półwyspu Bałkańskiego można wymieniać w nieskończoność. Jeżeli dodać do tego atrakcyjne ceny lub możliwość zakupu w biurze podróży ofert last minute w Grecji, śmiało można powiedzieć, że bez większego trudu zaplanujesz wyjątkowy urlop.

Co warto zobaczyć w Grecji? Ośrodków, kurortów czy miast, w których nie sposób się nudzić, jest wiele, a wybór jednego wcale nie musi być łatwy. Planując romantyczny urlop właśnie w tym zakątku świata, możesz wybrać jedną z przygotowanych przez nas propozycji.

Kreta – romantycznym szlakiem po Górach Białych

To zdecydowanie propozycja dla odważnych i lubiących wyzwania. By przejść jeden z najsłynniejszych szklaków położonych w Górach Białych, należy zarezerwować co najmniej 5 godzin. Z całą pewnością jednak warto, bo widoki potrafią zaprzeć dech, zdziwić i zaskoczyć jednocześnie. Malownicze, kręte ścieżki, porośnięte roślinnością wzgórza, potężne ściany góry i możliwość… skoku na bungee – wszystko to czeka na tych, którzy zdecydują się odwiedzić tę część Krety.

Santorini – na ocalałych fragmentach wyspy

Historia wyspy Santorini może przerażać – dziś turyści odwiedzają tylko jej fragmenty, bo reszta na skutek wybuchu wulkanu znalazła się pod wodą. Ale z tego też powodu jest ona wyjątkowa: na większości plaż można dostrzec czarny lub czerwony piasek, a lokalne wino nie ma sobie równych pod względem smaku i aromatu. Jeżeli chcecie spędzić wyjątkowe i jednocześnie romantyczne chwile, to Santorini jest idealna. Poza zwiedzaniem i odpoczynkiem na plaży nie brakuje również dobrego zaplecza, pozwalającego turystom na skorzystanie m.in. z jacuzzi czy zabiegów pielęgnacyjnych.

Zakynthos – na najpiękniejszej plaży świata

Wyspa Zakynthos to kolejna propozycja na udany urlop. Do odwiedzin zachęca przede wszystkim wyjątkowa plaża, którą doskonale widać ze szczytów otaczających ją gór. Jest ona uznawana za jedną z najpiękniejszych nie tylko w Grecji, ale na całym świecie. To doskonałe miejsce na kameralny wypoczynek połączony z możliwością korzystania ze sportów wodnych. Jeżeli marzą się wam wczasy nad wodą, ten kierunek będzie najlepszym z możliwych.

Rodos – na wyspie boga Heliosa

Jest znana, a atrakcje, które oferuje, są doceniane przez turystów z całego świata. Rodos, bo o tej wyspie mowa, to wyjątkowe miejsce. Ponad 300 słonecznych dni w roku sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. By przekonać się o magiczności Rodos, wystarczy przejść się po starym mieście i odwiedzić średniowieczną ulicę Rycerską, zajrzeć do meczetu Sulejmana czy Pałacu Wielkiego Mistrza. Jeżeli zamiast zwiedzania wolicie spędzić czas na łonie natury, to obowiązkowym punktem wycieczki jest Dolina Motyli – poza barwnymi motylami będziecie mogli podziwiać również wodospady i zróżnicowaną roślinność.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *