Shadow

Zależy ci na komforcie i funkcjonalności? Postaw na inteligentny dom!

dom

System inteligentnych domów nie jest przeznaczony tylko dla osób ceniących nowoczesność i wygodę. Jest on przede wszystkim sposobem na ekonomiczne użytkowanie energii elektrycznej i zwiększenie bezpieczeństwa domowników. Nowy trend w przemyśle budowlanym zachwyca klientów i staje się coraz bardziej popularny.

Mechanizm inteligentnego domu

Inteligentne domy są idealnym rozwiązaniem dla osób, żyjących w biegu. Funkcje, które zostaną zaprogramowane są zależne od potrzeb i budżetu klienta. System może podkreślać swoją funkcjonalność przez cały dzień, dzięki stosowanym przez Wobin sterownikom PLC oraz panelom dotykowym HMI. Zaprogramowanie urządzeń PLC ma na celu możliwość sterowania wybranymi obiektami poprzez wprowadzenie do pamięci sterownika odpowiednich algorytmów. Panel dotykowy HMI jest natomiast idealnym rozwiązaniem, zastępującym klasyczną klawiaturę. Posiada bardziej czytelny interfejs, a w czasach gdy urządzenia dotykowe są coraz częściej spotykane, jego użytkowanie nie sprawi nikomu problemu.

Funkcjonalność i oszczędność

Mechanizm sam reaguje na określone sytuacje. Podejmuje działania adekwatne do pory dnia, temperatury, pogody czy obecności domowników. Dzięki nowoczesnej instalacji, ogrzewanie zmniejsza lub zwiększa swoją moc. Kiedy w pomieszczeniu zostanie otwarte okno, grzejnik wyłączy się automatycznie. Co więcej, ogrzewanie może zostać zaprogramowane w taki sposób, że zareaguje na SMS’a z podaną konkretną temperaturą. Okna dachowe można natomiast zaprogramować tak, by w czasie ulewy zamykały się. Dużą zaletą inteligentnych domów jest sterowanie światłem. Z reguły mieszkańcy nie wyłączają lampy za każdym razem, gdy wychodzą z pomieszczenia. Sterowniki PLC robią to za nas, źródło światła reaguje na ruch i wyłącza się samo, gdy wyczuje, ze pomieszczenie jest puste. Skutkiem jest duża oszczędność energii elektrycznej i wolniejsze zużywanie się żarówek. Dodatkowo, podczas kilkudniowej nieobecności mieszkańców, system będzie co jakiś czas włączał i wyłączał światła, zmniejszając ryzyko włamania.

Ile można oszczędzić na instalacji pompy ciepła?

Sceny świetlne i funkcje zdalne

System daje możliwość wykonania kilku czynności poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Zmiana nastroju w danych pomieszczeniu obejmuje natężenie i kolor światła, temperaturę, odsłonięcie okien czy włączenie muzyki. W pomieszczeniach zostaje zamontowany system scen świetlnych, który pozwala na regulację kilku źródeł światła za pomocą jednego przycisku. Dodatkową zaletą jest możliwość zdalnego sterowania poszczególnymi funkcjami. Będąc daleko od domu, mamy możliwość obserwacji obrazu z kamer lub uruchomienia zraszaczy w ogrodzie.

Inteligentne domy to wygoda, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Aby lepiej uzmysłowić sobie zasady działania mechanizmu, warto zapoznać się z prezentacja multimedialną Wobin. Mimo, że system nie jest jeszcze bardzo popularny, prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości jego podstawowe funkcje będą stosowane w większości domów.

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *