Shadow

Wakacyjne inspiracje – sprawdzone miejsca na udany wypoczynek

4

Dokąd pojechać na wakacje, żeby uniknąć tłumów turystów, odpocząć w ciszy wśród zachwycającej przyrody lub aktywnie spędzić czas z całą rodziną. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę wakacyjnych inspiracji i miejsc na udany wypoczynek.

Kaszuby – przepiękna kraina ciszy i spokoju

Mówi się o nich polska Szwajcaria i w całym kraju trudno znaleźć drugie tak urokliwe i zróżnicowane pod względem krajobrazu miejsce. Są tu i lasy, i pola, wzgórza, doliny i jeziora. W małych wioskach mieszkańcy wciąż używają jeszcze swojego tradycyjnego kaszubskiego języka i masz wrażenie, że czas się tu zatrzymał. Zamiast zgiełku obleganych przez turystów plaż, doświadczysz tu prawdziwego spokoju, a natura pomoże Ci odzyskać życiową harmonię. Nad „kaszubskim morzem”, jak czasami określa się zbiorowisko Jezior Wdzydzkich, spokojnie poleniuchujesz i zażyjesz kąpieli słonecznych bez tłumów dookoła i gwaru nadbałtyckiej plaży. Jeśli wolisz aktywny wypoczynek, możesz pozwiedzać okolicę na rowerze, popływać kajakiem po Raduni lub wspiąć się na Wzgórza Szymbarskie i zdobyć ich najwyższy szczyt – Wieżycę.

Jura Krakowsko-Częstochowska

To miejsce dla miłośników długich wędrówek w otoczeniu przepięknej przyrody, którzy zafascynowani są średniowiecznymi zamkami i ciekawymi architektonicznymi budowlami. Na jednej z najsłynniejszych tras turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd odkryjesz tajemnicze miejscowości takie jak Ogrodzieniec, Bobolice czy Olsztyn k. Częstochowy, a w nich imponujące średniowieczne zamki. Spacer po Ojcowskim Parku Narodowym, najmniejszym w całej Polsce, będzie okazją do odwiedzenia malowniczej Doliny Prądnika, zapuszczenia się do Groty Łokietka, czy zrobienia sobie zdjęcia przy Maczudze Herkulesa. Dla fanów wspinaczki skałkowej strome ściany jurajskiego parku będą idealnym miejscem do doskonalenia swoich umiejętności w terenie.

Sprawdź oferty pierwszego Polskiego klubu travelowego – Travelist.pl

2

Góry Izerskie

Jeśli poszukujesz spokojnego i relaksującego wypoczynku w górach z dala od gwaru znanych kurortów, takich jak Zakopane czy Karpacz, wybierz się w Góry Izerskie. Malownicze widoki i uzdrowiskowy charakter tego miejsca sprawi, że cała rodzina będzie zadowolona z wyjazdu. Góry z rozległymi, łagodnymi wzniesieniami zachęcają do rodzinnych wędrówek i rowerowych wycieczek. W Górach Izerskich miłośnicy kolarstwa górskiego będą mieli okazję wypróbować specjalnie przygotowane trasy kolarskie wzorowane na znanych europejskich szlakach. A jeśli zabraknie Ci atrakcji, będziesz mógł odwiedzić oddaloną o kilkanaście minut od Świeradowa-Zdroju średniowieczną warownię Czocha.

Pojezierze Wielkopolskie

Marzysz o pobycie nad jeziorem, ale Mazury już Ci się znudziły? Spodoba Ci się zatem pobyt na Pojezierzu Wielkopolskim i wypoczynek nad jednym z tutejszych akwenów. Jeziora Wielkopolski nie imponują może rozmiarami jak mazurskie, ale proponują równie ciekawą rozrywkę. Zbiorniki wodne o charakterze rynnowym stwarzają idealne warunki do uprawiania sportów wodnych i wypoczynku nad czystą wodą w spokojnym otoczeniu. Miłośnicy kajakarstwa będą mieli okazję spłynąć przepięknym Szlakiem Konwaliowym biegnącym przez 19 jezior i dotrzeć na wyspę, gdzie zobaczą niespotykaną nigdzie indziej w Polsce różową konwalię.

Dolina Pilicy

Wypoczynek nad jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce w otoczeniu leśnego krajobrazu zaledwie 1h jazdy od Łodzi, to propozycja dla tych, którzy planują aktywnie spędzić swoje wakacje. Fani wycieczek rowerowych znajdą tu liczne szlaki prowadzące do opactwa cystersów w Sulejowie, bunkrów w Konewce, czy zagrody żubrów w Smardzewicach. Jeśli nie przepadasz za pedałowaniem, możesz wypożyczyć kajak i wśród zachwycającej przyrody powiosłować meandrującym nurtem Pilicy.

7

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *